شهردار شهر واشنگتن دی.سی آمریکا در نامه ای به شورای این شهر اعلام کرد، پلیس واشنگتن دی.سی دستور پیدا کرده از تمامی اضافه کار لازم برای رفع نیازهای این شهر در حوزه امنیت عمومی و مبارزه با افزایش مداوم خشونت مسلحانه استفاده کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، موریل بووزر، شهردار واشنگتن دی.سی در نامه ای به شورای این شهر تصریح کرد:  به اداره پلیس این شهر دستور می دهم اضافه کار لازم برای رفع نیازهای ما در حوزه امنیت عمومی لحاظ شود.
این دستور بعد از آن مطرح شده که در روزهای اخیر بر اساس گزارشها در یک تیراندازی در این شهر یک دختر بچه شش ساله کشته شده و پنج تن دیگر زخمی شدند. همچنین در یک تیراندازی دیگر در جریان یک بازی بیسبال نیز دو نفر مورد اصابت گلوله قرار گرفتند.
بووزر اظهار کرد:  در طی یک سال گذشته شهر واشنگتن دی.سی گرفتار یک روند افزایش پایدار خشونت مسلحانه بوده است. حوادث وحشتناک روزهای اخیر از جمله قتل غم انگیز یک دختر بچه شش ساله به نام نیاه کورتنی، نشان می دهند که ما چه مسیر طولانی دیگری را برای مقابله با تیراندازان بی شرم در محله های ما طی کنیم.
ماه ژوئن جو بایدن رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که دولتش در پیش بینی افزایش جرایم در تابستان امسال با خشونت مسلحانه برخورد خواهد کرد. واشنگتن دی.سی جزو پنج شهری در آمریکا است که قرار است میزبان یک نیروی ضربت جدید تشکیل شده با هدف مقابله با قاچاق سلاح غیرقانونی باشد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari