رئیس جمهور آمریکا با اشاره به حملات سایبری نسبت داده شده به چین؛ مدعی شد که احتمالاً دولت پکن نقش مستقیم در این قضیه ندارد اما از عاملان آن حمایت می کند!
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا می‌گوید تحقیق و بررسی درباره حملات سایبری ادعایی چین علیه نرم افزار پست الکترونیک شرکت «مایکروسافت» هنوز تکمیل نشده است و جزئیات بیشتر از این مسئله را متعاقباً اعلام خواهد کرد.
بایدن در جمع خبرنگاران در کاخ سفید گفت: آنها همچنان در حال بررسی این موضوع هستند که ببینند چه اتفاقی افتاده است. تحقیقات هنوز تمام نشده است.
رئیس جمهور آمریکا همچنین مدعی شد: برداشت من این است که دولت چین، مانند دولت روسیه (در قبال مسئله ادعایی آمریکا درباره هکرهای مستقر در خاک روسیه)، خود مشغول به انجام این کار نیست اما شاید از آنهایی که این کار را انجام می‌دهند محافظت و به آنها برای انجام این کار کمک می‌کند.
به گزارش خبرگزاری مهر، آمریکا به همراه سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، اتحادیه اروپا، استرالیا، انگلیس، کانادا، ژاپن و نیوزیلند به طور مشترک چین را به راه اندازی کارزار جاسوسی سایبری متهم کرده اند.
«آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا مدعی است که این دست اقدامات «تهدید جدی برای امنیت اقتصادی و ملی ما (آمریکا) ایجاد کرده است».
همزمان نیز وزارت دادگستری آمریکا چهار تبعه چینی (سه مقام امنیتی و یک هکر) را به هدف قرار دادن چندین شرکت، دانشگاه و سازمان‌های دولتی در آمریکا و خارج از این کشور متهم کرد.
«لیو پنگ یو» سخنگوی سفارت چین در واشنگتن در همین رابطه، اتهامات مطرح شده علیه پکن را «غیر مسئولانه» قلمداد کرد.
وی گفت: دولت چین و پرسنل مربوطه هرگز در حملات یا سرقت سایبری دخیل نبوده اند.
پیشتر نیز شورای اروپا در بیانیه‌ای از چین خواسته بود علیه فعالیت‌های مخرب سایبری که به ادعای آنها از خاک این کشور صورت می‌گیرد، اقدام کند.
آمریکا و متحدانش به همراه ناتو و همچنین اتحادیه اروپا چندی پیش نیز در نشست سران گروه هفت که در انگلیس برگزار شد و همچنین در اجلاس سران ناتو در بلژیک اتهاماتی از این دست را علیه دولت چین مطرح کرده بودند که پکن نیز شدیداً این اتهامات را رد و محکوم کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari