مسکو از آزمایش موفقیت آمیز سیستم پدافند موشکی جدید روسیه در پایگاهی در غرب این کشور خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که نسل جدید سیستم پدافند هوایی «اس -۵۰۰» را با موفقیت آزمایش کرده است.
وزارت دفاع روسیه در همین رابطه گفت: سیستم موشکی نسل جدید و پیشرفته «اس -۵۰۰» با شلیک به هدف بالستیکی که با سرعت بسیار زیاد در حرکت بود، در (پایگاه توسعه و پرتاب موشک) «کاپوستین یار» واقع در غرب روسیه، آزمایش رزمی اش را پشت سر گذاشت. بر اساس داده‌های ثبت شده، این هدف مورد اصابت قرار گرفته است.
وزارت دفاع روسیه تاکید کرد: شلیک رزمی انجام شده به عنوان بخشی از آزمایش‌های نهایی، کارایی فنی- تاکتیکی و همچنین ضریب اطمینان بالای ادوات نظامی پدافند هوایی روسیه را تائید کرد. قصد داریم که پس از اتمام چرخه کامل آزمایش‌ها، اولین سیستم پدافندی اس -۵۰۰ را برای واحد پدافند موشکی محدوده هوایی مسکو تدارک ببینیم.
سیستم موشکی اس -۵۰۰ هیچ گونه نمونه مشابهی در دنیا ندارد و قادر است بازه کاملی از هر گونه شیء پرنده را رهگیری و مواضع دشمن در هر سرعت و ارتفاعی را هدف قرار دهد.
سیستم اس -۵۰۰ جایگزین سیستم‌های اس -۴۰۰ خواهد شد. «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه پیشتر گفته بود که از سال ۲۰۲۰، تهیه و تدارک سیستم‌های اس -۵۰۰ برای ارتش روسیه شروع می‌شود در حالی که متخصصان مشغول کار بر روی پروژه این سیستم از سال ۲۰۱۷ بوده اند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari