نماینده دائم فلسطین در سازمان ملل اعلام کرد، رژیم صهیونیستی هیچ گونه حقوق حاکمیتی در قدس شرقی ندارد.
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، ریاض منصور، نماینده دائم فلسطین در سازمان ملل نامه‌هایی را برای دبیرکل سازمان ملل، رئیس شورای امنیت و رئیس مجمع عمومی این سازمان درباره نقض‌های رژیم صهیونیستی و شهرک نشینان که موجب وخامت اوضاع در اراضی فلسطین شده و احتمالا به نزاع دینی خطرناکی تبدیل شود، فرستاد.
منصور تأکید کرد: سهل انگاری جامعه بین‌المللی، دولت اسرائیل را واداشته تا به بیش از ۱۶۰۰ شهرک نشین اجازه ورود به مسجد الاقصی و به جا آوردن آداب دینی در آنجا را بدهد. همین مساله باعث افزایش تنش‌ها در آستانه عید قربان و جریحه دار کردن احساسات مسلمانان درسرتاسر جهان شد. جامعه بین‌المللی باید پیام‌های واضحی را به اسرائیل برساند مبنی بر اینکه باید به قوانین بین‌المللی از جمله قطعنامه‌های شورای امنیت احترام بگذارد.
وی گفت: اسرائیل هیچ گونه حق حاکمیتی در قدس شرقی از جمله شهرک قدیمی قدس ندارد. اسرائیل حق تغییر ساختار جمعیتی شهر قدس و وضعیت و تاریخ و هویت آن به ویژه اماکن مقدس از جمله مسجد الاقصی را ندارد. باید اقدامات جدی برای حمایت از قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های سازمان ملل برای مجازات اسرائیل و تحقق ثبات اتخاذ شود.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.