صبح امروز سه شنبه همزمان با برگزاری مراسم عید قربان در افغانستان، دست کم سه راکت به محلی در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری این کشور اصابت کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، ساکنان منطقه سبز کابل صبح امروز صدای دست کم سه انفجار را شنیدند. صداهایی که در نتیجه اصابت راکت به محلی در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری افغانستان بوجود آمده بود.
این حمله راکتی در زمان برگزاری مراسم عید قربان در افغانستان انجام شده است. هنوز از میزان خسارت و یا تلفات احتمالی این حمله گزارشی منتشر نشده است.
این حمله در حالی انجام شد که همگان انتظار برقراری آتش بس در عید قربان را در افغانستان داشتند. پیش از برگزاری دور جدید مذاکرات بین افغانی در دوحه اعلام شده بود که برقراری آتش بس در عید قربان یکی از نتایج این گفتگوها خواهد بود اما پس از پایان مذاکرات اشاره ای به آتش بس نشد.
در همین رابطه روز گذشته ۱۴ هیئت دیپلماتیک به همراه آمریکا، اتحادیه اروپا و نماینده ناتو در کابل طی بیانیه ای مشترک از طالبان خواستند تا فعالیت های نظامی اش در سراسر افغانستان را متوقف کند.
در این بیانیه مشترک ضمن اشاره به تعطیلی مربوط به عید سعید قربان در پنجشنبه هفته جاری در افغانستان، آمده است: در این عید قربان، طالبان باید برای همیشه سلاح بر زمین بگذارد و تعهدش به روند صلح را به دنیا نشان دهد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari