انگلیس امروز (سه شنبه) اعلام کرد که به صورت دائمی دو ناو خود را در آب‌های آسیا مستقر می‌کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این اقدام از سوی دولت انگلیس پس از آن صورت می‌گیرد که ناو هواپیمابر ملکه الیزابت و کشتی‌های اسکورتش در سپتامبر و از طریق آب‌هایی که چین به دنبال نفوذ بر آمریکا و ژاپن است، به سمت توکیو رفتند.
برنامه‌ها برای برای استقرار این ناوگروه در حالی صورت گرفته که لندن روابط امنیتی‌اش را با توکیو تشدید کرده چون در ماه‌های اخیر بابت جاه طلبی‌های منطقه‌ای چین از جمله در تایوان به شدت نگران است.
بن والاس، وزیر دفاع انگلیس در ‌پیامی مشترک با همتای ژاپنی خود گفت:‌ در پی استقرار این ناوگروه، انگلیس به صورت دائمی این دو ناو را در منطقه و از اواخر سال جاری میلادی مستقر می‌کند.
سفارت انگلیس در توکیو به سوالی درباره اینکه از کدام بنادر منطقه این ناوهای نیروی دریایی سلطنتی انگلیس قرار است فعالیت کنند، پاسخی نداد.
وزیر دفاع ژاپن پس از رسیدن این ناوگروه انگلیسی گفت: ناو گروه ملکه الیزابت و ناوهای اسکورتش برای تماس‌های بندری جداگانه با پایگاه‌های دریایی ایالات متحده و ژاپن در سراسر مجمع الجزایر ژاپن از هم جدا می‌شوند.
ژاپن به عنوان متحد آمریکا میزبان بزرگترین حضور نیروهای آمریکایی در خارج از این کشور از جمله ناوها، جنگنده‌ها و هزاران تفنگدار ویژه است.
این ناو هواپیمابر انگلیسی که حامل جنگنده های اف-۳۵ بی است، قرار است در بندر یوکوسودا محل فرماندهی یگان ژاپن و ناو رونالد ریگان مستقر شود.
ناو گروه ملکه الیزابت توسط دو ناوشکن، دو ناوچه، دو شناور پشتیبانی و کشتی از ایالات متحده و هلند اسکورت می‌شود.
این ناو از طریق دریای چین جنوبی به ژاپن می‌آید که بخش‌هایی از آن مورد ادعای کشورهای چین و کشورهای جنوب شرقی آسیا است و در هند، سنگاپور و کره جنوبی نیز توقف خواهد داشت.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari