وزیر دفاع جمهوری آذربایجان در سخنانی رویکرد ارمنستان را به شدت مخرب توصیف کرد و با وجود اعلام پایان درگیری ها با ارمنستان از آمادگی کامل نیروهای نظامی این کشور خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ترند نیوز، ژنرال «ذاکر حسن‌اف»، وزیر دفاع جمهوری آذربایجان در سخنانی رویکرد ارمنستان را به شدت مخرب توصیف کرد.
این مقام جمهوری آذربایجان در سخنان خود ارمنستان را مسئول تشدید تنش در منطقه بر شمرد و گفت: با وجود پایان جنگ، اما ما آماده هستیم و هر لحظه باید آماده جنگ باشیم.
وزیر دفاع جمهوری آذربایجان این سخنان را در نشست معاونان وزیر دفاع، فرماندهان نظامی و فرماندهان تشکیلات نظامی این کشور عنوان کرده است.
مقام ارشد نظامی جمهوری آذربایجان همچنین بر افزایش سطح هوشیاری پرسنل نظامی و افزایش توانایی‌های پشتیبانی لجستیکی واحدها تاکید کرد و همزمان ارمنستان را مسئول تشدید تنش عنوان کرد.
این سخنان وزیر دفاع جمهوری آذربایجان پس از مواضع رئیس جمهور این کشور درباره تنش با ارمنستان عنوان شده است.
«الهام علی‌اف» رئیس جمهور آذربایجان در نشست مطبوعاتی مشترک با «شارل میشل» رئیس شورای اروپا در باکو گفت: آذربایجان به درگیری طولانی مدت پایان داد و قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل را تحقق بخشید. درگیری به پایان رسیده است، اکنون زمان آن است که به صلح بیاندیشیم.
گفتنی است، در پایان سپتامبر سال ۲۰۲۰ با آغاز جنگ در قره باغ کوهستانی و تبدیل شدن آن به یک درگیری طولانی مدت میان نظامیان آذربایجان و ارمنستان دوطرف متحمل تلفات غیرنظامی فراوانی شدند.
با این حال، تلاش‌های بسیار طرفین برای انعقاد آتش بس سرانجام در شب دهم نوامبر ۲۰۲۰ به ثمر رسید و جمهوری آذربایجان و ارمنستان در نهایت با وساطت مسکو توافق کردند که تبادل آتش را کاملاً متوقف کرده و زندانیان و اجساد کشته شدگان را مبادله کنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari