بر اساس گزارش رسانه های روسیه، سامانه دفاع موشکی نسل بعدی اس-۵۰۰ این کشور در جریان یک مانور تمرینی در محدوده "کاپوستین یار" یک هدف بالستیک با سرعت حرکت بالا را با موفقیت هدف قرار داده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، سامانه موشکی پیشرفته اس-۵۰۰ روسیه می تواند طیف کاملی از ابزارهای فعلی و آینده برای حمله از هوا و فضا متعلق به یک دشمن بالقوه و در تمامی سرعتها و ارتفاع ها را هدف بگیرد.
وزارت دفاع روسیه به خبرنگاران گفت، اولین سامانه اس-۵۰۰ بعد از تکمیل یک چرخه کامل آزمایش ها برای واحد دفاع موشکی و هوایی منطقه مسکو تامین خواهد شد.
این وزارتخانه عنوان کرد: سیستم موشکی پیشرفته اس-۵۰۰ یک شلیک آزمایشی جنگی در منطقه تمرینی کاپوستین یار برای هدف گرفتن یک هدف بالستیک با سرعت حرکت بالا را اجرا کرده است و طبق اعلام عوامل ثبت کننده داده، این هدف مورد رهگیری قرار گرفت.
وزارت دفاع روسیه تصریح کرد: شلیک جنگی که در راستای اجرای اقدامات آزمایشی صورت گرفت مشخصه های عملکرد فنی و تاکتیکی این سیستم موشکی و مطمئن بودن بالای این سخت افزار نظامی دفاع هوایی روسیه را تایید کرد. ما برنامه ریزی می کنیم تا اولین سامانه اس-۵۰۰ بعد از تکمیل چرخه کامل آزمایشات برای واحد دفاع موشکی و هوایی منطقه مسکو تامین شود.
سامانه موشکی اس-۵۰۰ در دنیا معادلی ندارد و جایگزین سامانه های اس-۴۰۰ خواهد شد. سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه پیشتر گفت که در سال ۲۰۲۰ تامین سامانه اس-۵۰۰ برای ارتش روسیه شروع می شود و متخصصان از سال ۲۰۱۷ در حال کار به روی این سیستم بوده اند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.