روزنامه «لو موند» چاپ پاریس در گزارشی مدعی شد که شماره تلفنهای رئیس جمهور فرانسه به همراه دستکم ۱۵ تن از دیگر مقامات بلندپایه این کشور در فهرست جاسوس افزار ساخت اسرائیل قرار داشت.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی صباح، روزنامه فرانسوی «لوموند» روز سه شنبه در گزارشی مدعی شد که شماره‌های تلفن «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه و «ادوارد فیلیپه» نخست وزیر پیشین این کشور به همراه دستکم ۱۴ تن از وزرای فرانسه در فهرست جاسوس افزار ساخت اسرائیل رؤیت شده است.
روزنامه لوموند در ادامه ادعای خود می‌افزاید که این فهرست مورد استفاده سرویس امنیتی مراکش قرار گرفته است.
بنا بر گزارش لوموند، در سال ۲۰۱۹ یکی از دو شماره تلفن امانوئل ماکرون و همچنین شماره تماسهای ادوارد فیلیپه و وزرای دولت فرانسه برای تجسس احتمالی از طریق این شرکت اسرائیلی هک شدند.
شماره تماس این مقامات بلندپایه فرانسه بخشی از فهرستی هستند که در آن بیش از ۵۰ هزار شماره تلفن متعلق به شخصیت‌های مختلف در جهان برای انجام عملیات‌های جاسوسی تعیین شده بودند.
گفته می‌شود که ماکرون از سال ۲۰۱۷ و از زمان راهیابی به کاخ الیزه از شماره تلفن قید شده در این فهرست به طور مرتب استفاده کرده است.
یک مقام آگاه در دفتر ریاست جمهوری فرانسه به روزنامه لوموند گفت که «اگر این اخبار صحت داشته باشند، قضیه این جاسوسی بسیار خطرناک خواهد بود» و قول داد که برای روشن شدن زوایای این فعالیت جاسوسی تحقیقات بیشتری صورت گیرد.
خبرگزاری رویترز نیز در گزارشی اعلام کرد که دولت مراکش روز دوشنبه با انتشار یک بیانیه هرگونه استفاده از این بدافزار جاسوسی- موسوم به «پگاسوس» – [علیه فرانسه] را تکذیب و این اتهام‌ها را به مثابه «ادعاهایی کذب و بی اساس» رد کرد.
مقامات مراکش تاکنون از هرگونه اظهارنظر درباره این گزارش خودداری کرده‌اند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari