«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا حالت اضطراری ملی در قبال لبنان را تمدید و در این ارتباط کنگره این کشور را نسبت به ادامه وضعیت اضطراری مطلع کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه خبری کاخ سفید با اننتشار بیانیه ای اعلام کرده است که «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا حالت اضطراری ملی در قبال لبنان را تمدید کرد.
گفته شده علت تمدید وضعیت اضطراری در قبال لبنان به بهانه ادامه فعالیت‌های تهدید کننده برای امنیت ملی آمریکا بوده است.
در بیانیه کاخ سفید گفته شده است که دستور اجرایی حالت اضطراری ملی درباره لبنان که از اول آگوست سال ۲۰۰۷ آغاز شده، پس از تاریخ ۱ آگوست ۲۰۲۱ نیز ادامه خواهد یافت.
رئیس جمهور آمریکا در این بیانیه همچنین ادعاهای دیگری نیز در ارتباط با لبنان مطرح کرده و از جمله مدعی شده است که ادامه فعالیت‌هایی مانند انتقال سلاح ایران به حزب‌الله که شامل سامانه‌های تسلیحاتی پیچیده فزاینده بوده در راستای تضعیف حق حاکمیت لبنان است و در بی ثباتی اقتصادی و سیاسی منطقه نقش داشته و تهدید فوق‌العاده و غیر معمولی برای امنیت ملی و سیاست خارجی آمریکا می باشد.
در این گزارش گفته شده که این قانون تحت عنوان بخش ۲۰۲ وضعیت اضطراری به صورت خودکار پایان می یابد، مگر آنکه ۹۰ روز پیش از موعد سررسید، رئیس جمهور آمریکا به اطلاع کنگره برساند که این قانون همچنان به مانند دوره قبل ادامه می یابد.
آمریکا پیش از این نیز تحریم های متعددی علیه مردم و دولت لبنان وضع کرده بود و فقط در سه سال اول دولت ترامپ نزدیک به صد فرد و شرکت لبنانی به بهانه های مختلف تحریم شده بودند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari