وزارت امور خارجه ترکیه طی بیانیه‌ای دیدار «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه با اعضای «شورای دموکراتیک سوریه» که با کُردهای «پ.ک. ک» و «پ.ی. د» همکاری دارد را محکوم کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، «تانژو بیلگیچ» سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه طی بیانیه‌ای دیدار «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه با اعضای «شورای دموکراتیک سوریه» که با کُردهای «پ.ک. ک» و «پ.ی. د» همکاری دارد را محکوم کرد.
بر اساس این گزارش، این مقام وزارت خارجه ترکیه تصریح کرد: علی‌رغم همه اقدامات ترکیه، رابطه‌ای که فرانسه با این گروه تروریستی جنایتکار و زیرشاخه‌های آنکه رویکردی جدایی‌طلبانه دارند، برقرار می‌کند به امنیت ملی ترکیه، تلاش‌ها برای محافظت از وحدت سیاسی سوریه و تمامیت ارضی این کشور و اطمینان از ثبات در منطقه آسیب می‌رساند.
بیلگیچ اظهار داشت: افکار عمومی فرانسه و جامعه بین‌المللی نباید اقدامات اخیراً این گروه تروریستی از جمله سرکوب خونین تظاهرات مسالمت‌آمیز جوانانی که از عضویت در این گروه خودداری کردند، گلوله باران اهداف غیرنظامی مانند بیمارستان عفرین، حمله به غیرنظامیان از جمله کودکان سوری و شکنجه بازداشت شدگان را فراموش کنند.
وی تاکید کرد که ترکیه قاطعانه به مبارزه خود علیه این گروه تروریستی و زیر شاخه‌های آن در همه جا ادامه خواهد داد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari