گروهک تروریستی داعش در اطلاعیه ای مسئولیت حمله موشکی صبح سه شنبه به کاخ ریاست جمهوری افغانستان را به عهده گرفت.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، گروهک تروریستی داعش با انتشار اطلاعیه مسئولیت حمله موشکی به مراسم نماز عید قربان در کاخ ریاست جمهوری افغانستان را به عهده گرفت.
این در حالی است که گروه طالبان ساعاتی پس از این حمله در یک اطلاعیه دست داشتن در حمله موشکی به کاخ ریاست جمهوری افغانستان را رد کرده بود.
پلیس کابل پس از حمله موشکی صبح امروز در مراسم نماز عید قربان در کاخ ریاست جمهوری اعلام کرد که موشک‌های شلیک شده به نزدیکی کاخ ریاست جمهوری اصابت کرده است و این حمله آسیب جانی نداشته و خسارات مالی اندکی برجای گذاشته است.
به گزارش مهر، این حمله در حالی انجام شد که همگان انتظار برقراری آتش بس در عید قربان را در افغانستان داشتند. پیش از برگزاری دور جدید مذاکرات بین افغانی در دوحه اعلام شده بود که برقراری آتش بس در عید قربان یکی از نتایج این گفتگوها خواهد بود اما پس از پایان مذاکرات اشاره‌ای به آتش بس نشد.
در همین رابطه روز گذشته ۱۴ هیئت دیپلماتیک به همراه آمریکا، اتحادیه اروپا و نماینده ناتو در کابل طی بیانیه‌ای مشترک از طالبان خواستند تا فعالیت‌های نظامی اش در سراسر افغانستان را متوقف کند.
در این بیانیه مشترک ضمن اشاره به تعطیلی مربوط به عید سعید قربان در پنجشنبه هفته جاری در افغانستان، آمده است: در این عید قربان، طالبان باید برای همیشه سلاح بر زمین بگذارد و تعهدش به روند صلح را به دنیا نشان دهد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari