سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد، رئیس جمهوری این کشور در حال برنامه‌ریزی برای بازگشایی کنسولگری آمریکا در قدس برای تقویت روابط با فلسطینیان است.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد، واشنگتن قصد بازگشایی کنسولگری آمریکا در شهر قدس را دارد اما موعد نهایی برای اجرای این اقدام هنوز مشخص نشده است.
وی در ادامه افزود، ایالات متحده خواستار ممانعت از هرگونه اقدامات یک‌جانبه جهت نابودی راهکار تشکیل دو کشوری برای درگیری میان فلسطینیان و اسرائیلی‌ها است.
ند پرایس همچنین تصریح کرد، پادشاهی عمان نقش مهم و مثبتی در پرونده‌های منطقه به ویژه بحران یمن ایفا می‌کند.
در مارس ۲۰۱۹ دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا از بسته شدن کنسولگری این کشور در شهر قدس خبر داد.
از سوی دیگر،رسانه‌های عبری زبان از تاخیر در گشایش کنسولگری آمریکا در قدس شرقی بنا به درخواست طرف اسرائیلی خبر داد.
سایت «i24» به نقل از منابع فلسطینی، اسرائیلی و آمریکایی گزارش داد که دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا بازگشایی کنسولگری این کشور در قدس شرقی را تا تصویب بودجه دولت جدید رژیم صهیونیستی در ماه نوامبر به تاخیر انداخت.
این سایت همچنین اعلام کرد، این تصمیم آمریکا پس از درخواست از سوی دفتر نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اتخاذ شده است.
طبق گزارش این سایت عبری زبان، این تصمیم میزان اهمیت کمک دولت بایدن به حفظ ثبات دولت جدید رژیم صهیونیستی و عدم برداشتن گام‌هایی که باعث ضرر آن شود را نشان می‌دهد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.