سوریه با شدیدترین لحن اقدامات تل آویو علیه مسجدالاقصی و نمازگزاران فلسطینی را محکوم کرد و از کشورهای جهان و سازمان ملل خواست که به تل آویو برای دست برداشتن از این اقدامات فشار بیاورند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سانا، دمشق با شدیدترین لحن اقدامات رژیم صهیونیستی علیه مسجدالاقصی و نمازگزاران فلسطینی را محکوم کرد.
وزارت خارجه سوریه در بیانیه ای ضمن درخواست از کشورهای جهان و سازمان ملل برای پایان دادن به این اقدامات شرم آور وغیر انسانی رژیم صهیونیستی، اعلام کرد: در ماه های گذشته به ویژه هفته های اخیر شهرک نشینان صهیونیست علیه ملت فلسطینی در مناطقی از فلسطین اشغالی به ویژه در قدس دست تعدی های بی سابقه زدند.
در این بیانیه آمده است: کابینه رژیم صهیونیستی طی روزهای اخیر به صهیونیستها اجازه داد تا به مسجد اقصی حمله کرده و نماز گزاران را مورد تعدی قرار دهند.
سوریه این اقدامات تجاوز کارانه رژیم صهیونیستی علیه مسجد الاقصی و نماذگراران فلسطینی را اقدام غیراخلاقی توصیف کرد که چهره واقعی این رژیم را آشکار می سازد.
وزارت خارجه سوریه تاکید کرد: همچنین این اقدامات نقض هویت تاریخی و قانونی مسجد اقصی به شمار می رود.
دمشق در پایان از کشورهای جهان و سازمان ملل و شورای امنیت خواست که به رژیم صهیونیستی برای دست برداشتن از این اقدامات فشار وارد کنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari