یکی از سخنگویان پلیس محلی نیجریه اعلام کرد، مقامات دولت و پلیس این کشور آزادی ۱۰۰ تن از جمله زنان، کودکان و مادران شیرده را که طی یک ماه گذشته از روستای‌شان در شمال غرب نیجریه ربوده شده بودند، تایید کردند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، نیجریه عمدتا در ایالت‌های شمال غربی با افزایش سرقت‌های مسلحانه و آدم‌ربایی برای گرفتن باج در حال مبارزه است؛ جایی که نیروهای امنیتی مستقر شده که تعدادشان اندک است برای مهار ظهور گروه‌های تبهکار و مسلح با آنها که عمدتا به عنوان “راهزن” تلقی می‌شوند، دست و پنجه نرم کرده‌اند.
“محمد شهو”، سخنگوی پلیس ایالت “زامفارا” امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای گفت: گروگان‌های آزاد شده در تاریخ هشت ژوئن از روستای “ماناوا” در این ایالت ربوده شده بودند.
وی افزود: آزادی این گروگان‌ها بدون دادن هیچ امتیاز مادی یا مالی تضمین شد. آنها پیش از آنکه نزد خانواده‌هایشان بازگردند، مورد معاینات پزشکی و بازجویی قرار خواهند گرفت.
اگرچه شمال شرقی نیجریه با یک دهه ناآرامی از جمله حملات شبه‌نظامیان بوکوحرام مواجه بوده است، اما موج کنونی آدم‌ربایی‌ها با انگیزه مالی صورت می‌گیرند.
براساس آمارهای اطلاعاتی نیجریه، در نیمه نخست سال جاری میلادی آدم‌ربایان ۲۳۷۱ تن را در سراسر این کشور ربوده و به طور کلی خواستار بهایی به ارزش ۲۴.۳۳ میلیون دلار در ازای آن شدند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari