رئیس جمهور آمریکا در پی اعلام تحریم‌های جدید کشورش علیه کوبا گفت، این تحریم‌ها مسئولان سرکوب معترضان را هدف می‌گیرد و این نخستین پاسخ از سوی آمریکا است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در بیانیه‌ای گفت: من صراحتا بازداشت‌های گسترده و محاکمه‌های نمایشی که به شکلی ناعادلانه به دنبال محکوم کردن افرادی که جرات به اعتراض کرده‌اند به زندان با هدف ارعاب و به سکوت کشاندن مردم کوبا با تهدید هستند، محکوم می‌کنم.
وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنج‌شنبه اعلام کرد ژنرال «آلوارو لوپز می‌یرا» وزیر دفاع کوبا و یگان ویژه نیروهای وزارت کشور را به دلیل «نقض حقوق بشر» در سرکوب اعتراضات در ماه جاری تحریم کرده است.
این نخستین گام عملی دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، در راستای اعمال فشار بر دولت کوبا و اعلام همبستگی با معترضان به‌شمار می‌رود.
بایدن خاطر نشان کرد: این فقط شروع کار است – آمریکا به تحریم افراد مسئول در سرکوب مردم کوبا ادامه خواهد داد.
او همچنین گفت، آمریکا در حال تجدید نظر در سیاستش در قبال انتقال پول است تا “حمایتش از مردم کوبا را به حداکثر برساند”.
او همچنین اظهار کرد، واشنگتن همچنین متعهد به اعمال تغییرات در سفارت آمریکا در هاوانا با هدف ارائه خدمات کنسولی و مشارکت در جامعه مدنی “در ضمن تضمین امنیت دیپلماتهای آمریکایی مشغول به خدمت در کوبا” است.
او همچنین گفت که آمریکا با شرکای منطقه ای همکاری می کند تا دولت کوبا را با هدف آزاد سازی زندانیان سیاسی و بازیابی دسترسی به اینترنت تحت فشار قرار دهد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari