در پی افزایش شورش‌ها در آفریقای جنوبی به ویژه در استان‌های کوازولو و گوتنگ، شمار کشته شدگان ناشی از درگیری معترضین و نیروهای دولتی در این دو استان، به ۳۳۷ تن افزایش یافت.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، در پی افزایش شورش‌ها در آفریقای جنوبی به ویژه در استان‌های کوازولو و گوتنگ، شمار کشته شدگان ناشی از درگیری معترضین و نیروهای دولتی در این دو استان، به ۳۳۷ تن افزایش یافت.
بر اساس این گزارش، «کامبودزو نتشاونی» از مقامات ارشد امنیتی آفریقای جنوبی با اعلام این خبر تأیید کرد که ۲۵۸ نفر در استان کواتزولو و ۷۹ تن دیگر در استان گوتنگ کشته شده‌اند که شمار کشته شدگان این دو استان در مجموع به ۳۳۷ نفر رسیده است.
گفتنی است، ناآرامی‌ها در آفریقای جنوبی در پی صدور حکم حبس برای «جیکوب زوما» رئیس جمهور پیشین این کشور آغاز شد اما این ناآرامی به سرعت به آتش زدن اماکن عمومی و غارتگری تبدیل شد و به استان گوتنگ که بزرگترین شهر این کشور، ژوهانسبورگ، در آن قرار گرفته سرایت کرد.
میزان ویرانی و تلفات این ناآرامی‌ها که فقر و نابرابری سه دهه گذشته بر آن دامن می‌زند، به تدریج در حال روشن شدن است؛ بطوری که روز دوشنبه شمار تلفات این ناآرامی‌ها ۲۱۵ تن اعلام شده بود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari