دبیرکل عصائب اهل الحق عراق از اظهارات وزیر خارجه این کشور مبنی بر نیاز نیروهای امنیتی عراق به برنامه های آموزشی و تجهیز تسلیحاتی آمریکا انتقاد کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از موازین نیوز، دبیرکل عصائب اهل الحق عراق روز جمعه از اظهارات وزیر خارجه این کشور که گفته بود نیروهای امنیتی عراق به برنامه های آموزشی و تجهیز تسلیحاتی آمریکا نیاز دارند، انتقاد کرد.
«قیس الخزعلی» در پیامی گفت: اظهارات وزیر خارجه عراق مبنی بر اینکه نیروهای عراقی همچنان به کمک نیروهای آمریکایی نیاز دارند، بسیار تاسف بار است.
وی افزود: این اظهارات از سوی ما و هر فرد عراقی که به نهادهای نظامی امنیتی خود افتخار می کند مردود است و نشانگر حقیقت توانمندی های نیروهای ارتش، پلیس فدرال، حشد شعبی، مبارزه با تروریسم و تجارب آنها پس از کسب پیروزی مقابل داعش نیست.
الخزعلی ادامه داد: این اظهارات را فقط می توان تبلیغ توجیهاتی که دولت آمریکا برای ادامه حضور خود در خاک عراق مطرح می کند، برشمرد.
وی تاکید کرد: همه می دانند که حضور آمریکا به منفعت عراق نیست بلکه با منافع رژیم اسرائیل که عراق و عراقی ها را دشمن نخست خود می داند، در ارتباط است.
گفتنی است که وزیر خارجه عراق روز جمعه با بیان اینکه روابط بغداد- واشنگتن گسترده است، گفت: نیروهای امنیتی عراق همچنان به برنامه های آموزشی آمریکا و تجهیز تسلیحاتی از سوی این کشور نیاز دارند.
فواد حسین وزیر خارجه عراق روز گذشته اعلام کرده بود: نیروهای امنیتی عراق همچنان به برنامه های آموزشی و تجهیز تسلیحاتی از سوی آمریکا نیاز دارند.
وی با بیان این مطلب افزود: ما امیدواریم نتایج گفتگوهای راهبردی میان واشنگتن و بغداد به نفع دو کشور باشد. ما بر ضرورت احترام کامل به حاکمیت عراق به طوری که تضمین کننده ثبات داخلی آن باشد و مانع از کشیدن شدن بغداد به درگیری ها و تنش های منطقه ای باشد، تاکید می کنیم.
وزیر خارجه عراق با اعلام اینکه گروه تروریستی داعش همچنان به لحاظ نظامی در عراق فعال است و برای مبارزه با این گروه تروریستی به همکاری بین المللی نیاز است، گفت: عراق پایبندی خود را به تقویت شراکت با آمریکا کشوری که شریک اصلی در ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش است، اعلام می دارد.
وی خاطرنشان کرد: روابط آمریکا و عراق گسترده است و تنها به بعد امنیتی محدود نمی شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari