شورای امنیت ملی افغانستان اعلام کرد، مشاور امنیت ملی و وزیر دولت در امور صلح، در لندن با نواز شریف، نخست‌وزیر پیشین پاکستان درخصوص امنیت و ثبات منطقه‌ای دیدار و گفت‌وگو کردند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در این بیانیه آمده است که دکتر حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان و سید سعادت نادری، وزیر دولت در امور صلح افغانستان با نواز شریف در لندن برای بررسی مسائلی با منفعت دوجانبه رایزنی کردند.
این مقام‌ها توافق کردند که کابل و اسلام‌آباد هر دو از “سیاست احترام متقابل و عدم دخالت در امور داخلی یکدیگر” بهره‌مند خواهند شد. آنها همچنین خاطرنشان کردند که “تقویت دموکراسی” کشورهای متبوع آنها را در مسیر ثبات و رفاه، تقویت تجارت و توسعه اقتصادی قرار خواهد داد.
نخست‌وزیر پیشین پاکستان هم تاکید کرد که یک افغانستان باثبات “به نفع اسلام‌آباد و این منطقه” است.
در هفته‌های اخیر خشونت در افغانستان با توجه به افزایش فعالیت طالبان همزمان با خروج نیروهای خارجی از این کشور تشدید شده است. در بحبوحه شدت گرفتن درگیری‌ها، کابل بارها دولت اسلام‌آباد را به حمایت از طالبان و مانع‌تراشی در مسیر عملیات‌های ارتش علیه آنها متهم کرده است.
روابط میان دولت افغانستان و پاکستان همچنین بعد از ربوده شدن دختر سفیر افغانستان در پاکستان در تاریخ ۱۶ ژوئیه در مسیر خانه‌اش در اسلام‌آباد و آزادی او پس از چند ساعت شکنجه تیره‌تر شده است.
روز شنبه کابل سفیر و دیپلمات‌های ارشدش را از اسلام آباد فراخواند و از پاکستان خواست مسببان این حادثه را مجازات کند. وزارت خارجه پاکستان این تصمیم را “تاسف‌بار” توصیف کرد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.