رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق در سخنانی تصریح کرد: عدم برگزاری انتخابات عراق در موعد مقرر پیامدهای وخیمی خواهد داشت.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، «شیخ همام حمودی» رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق سخنانی را در خصوص انتخابات پارلمانی زودهنگام در این کشور مطرح کرد و خواستار برگزاری آن در موعد مقرر شد.
بر اساس این گزارش، رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق در سخنان خود تصریح کرد: عدم برگزاری انتخابات عراق در موعد مقرر پیامدهای وخیمی خواهد داشت. باید به این موضوع توجه داشت که برگزاری انتخابات در موعد مقرر ضروری است و نیازی نیست در این زمینه نگرانی داشته باشیم.
پیشتر دولت عراق اعلام کرده بود که انتخابات پارلمانی در تاریخ ۶ ژوئن (۱۶ خردادماه) برگزار می‌شود. با این حال، مقامات عراقی موعد تعیین شده برای برگزاری انتخابات را به تعویق انداخته و آن را به روز ۱۰ اکتبر (۱۸ مهرماه) موکول کردند.
هر چند که اخبار ضد و نقیضی پیرامون احتمال تعویق مجدد زمان برگزاری انتخابات پارلمانی در عراق شنیده می‌شود اما تاکنون هیچ‌گونه خبر رسمی پیرامون این مسأله شنیده نشده است. افزایش گمانه‌زنی‌ها پیرامون تعویق قریب‌الوقوع زمان برگزاری انتخابات پارلمانی عراق واکنش‌های زیادی را در صحنه سیاسی این کشور به دنبال داشته است.
بسیاری از شخصیت‌های سیاسی عراق به این مسأله واکنش نشان داده و اعلام کرده‌اند که تحت هیچ شرایطی زیر بار تعویق زمان برگزاری انتخابات نخواهند رفت. در همین راستا، شیخ عبد الامیر التعیبان نماینده پارلمان عراق تصریح کرد: هرگونه تعویق زمان برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام عراق به مثابه کودتا علیه اراده مردمی در این کشور است.
وی همچنین گفت: برخی گروه‌های صاحب نفوذ در ساختار دولت به دنبال این هستند تا برای مدت طولانی‌تری در پست‌های تصمیم گیری کشور حضور داشته باشند. به همین دلیل آنها برای تعویق زمان برگزاری انتخابات تلاش می‌کنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *