سخنگوی وزارت دفاع افغانستان ادعاهای طالبان مبنی بر کنترل ۹۰ درصد از مرزهای این کشور را رد کرد و آن را «بی اساس» خواند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، «فواد امان» سخنگوی وزارت دفاع افغانستان با رد ادعاهای طالبان مبنی بر کنترل ۹۰ درصد از مرزهای افغانستان توسط این گروه در یک پیام توئیتری نوشت که «ادعای طالبان مبنی بر کنترل مرزهای افغانستان یک دروغ و یک [ادعای] بی اساس است- این اساساً پروپاگاندا است».
فواد امان در ادامه و در یک پیام توئیتری دیگر نوشت که اکثر بخش‌های افغانستان از جمله مرزهای آن همچنان تحت کنترل نیروهای دفاعی و امنیت ملی افغانستان است و دولت این کشور به تدریج در حال کسب مجدد قلمرو خود است.
گفتنی است، اظهارات سخنگوی وزارت دفاع افغانستان در حالی مطرح شد که پیش تر طالبان در روز پنج شنبه اعلام کرد که مرزهای مشترک افغانستان با کشورهای تاجیکستان، ازبکستان و ایران تحت کنترل این گروه قرار دارد؛ مرزهایی که ۹۰ درصد از خطوط مرزی افغانستان را تشکیل می‌دهند.
شایان ذکر است که تعیین صحت و سقم این ادعای طالبان کاری دشوار است، چون به رغم آنکه طالبان کنترل بخش قابل توجهی از خاک افغانستان را به دست آورده است، اما ژنرال «مارک میلی» فرمانده ستاد مشترک ارتش ایالات متحده برآورد می‌کند که طالبان کمتر از آنچه که ادعا می‌کند، تحت کنترل و سیطره خود دارد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari