سخنگوی ریاست جمهوری روسیه می گوید اگرچه طالبان گروهی قدرتمند در صحنه افغانستان است اما مسکو فعلاً برنامه ای برای حذف این گروه از فهرست سازماهای ممنوعه ندارد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایتارتاس، دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین می گوید مسکو فعلاً برنامه ای برای حذف طالبان از فهرست سازمان های ممنوعه ندارد با این حال، وی گفت: مسلماً طالبان یک نیروی محسوس و قدرتمند در صحنه افغانستان است.
این در حالی است که سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه می گوید دولت افغانستان هم به جای اندیشیدن به ماندن در قدرت باید هر چه سریعتر به آغاز گفتگوها با طالبان بیندیشد.
به گفته این مقام روس، حل مسئله افغانستان در گرو مذاکراتی فراگیر است. همزمان، «سهیل شاهین» سخنگوی طالبان نیز گفته است که این گروه به دنبال انحصار قدرت در افغانستان نیست اما تا زمانی که اشرف غنی از ریاست جمهوری کنار نرود و بر سر روی کار آمدن دولتی جدید توافق نشود؛ صلح بر این کشور حاکم نخواهد شد.
شاهین در تکمیل این اظهارات افزود: طالبان تنها زمانی سلاح‌های خود را بر زمین خواهد گذاشت که دولتی در افغانستان روی کار بیاید که مورد تائید همه طرفین درگیری باشد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari