پنتاگون مدعی شد پهپادهای ساخت شرکت چینی دا جیانگ اینوویشنز (DJI) تهدید امنیت ملی بالقوه است و گزارش رسانه‌ها مبنی بر اینکه خرید آنها از سوی دولت آمریکا تایید شده، "نادرست" خواند.
به گزارش ایسنا، روزنامه هیل ماه گذشته گزارش داد که یک حسابرس پنتاگون دو هواپیمای بدون سرنشین ساخته شده توسط دی.جی.آی را برای استفاده دولت ایالات متحده پیدا کرده است که “فاقد کد مخرب” بوده و “برای استفاده نهادهای دولتی و نیروهای همکار با خدمات ایالات متحده توصیه میشود.”
در همین رابطه وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای گفت: این گزارش نادرست و ناهماهنگ بود و انتشار غیر مجاز آن در حال بررسی توسط این وزارتخانه است.
پنتاگون گفته است که استفاده از انواع پهپادهای تجاری غیرسفارشی را به دلیل نگرانی‌های امنیت سایبری در سال ۲۰۱۸ ممنوع کرده است.  کنگره آمریکا یک سال پس از آن لایحه‌ای را به تصویب رساند که استفاده از پهپادها و قطعات ساخته شده در چین را ممنوع میکند.
شرکت چینی دا جیانگ اینوویشنز (DJI) در بیانیه‌ای گفته است: این گزارش دولت آمریکا قوی‌ترین تاییدیه تا به امروز از چیزی است که ما سال‌هاست میگوییم؛ اینکه پهپادهای دی.جی.ای برای عملیاتهای دولتی و شرکت ایمن و امن هستند. دی.جی.آی معتقد است که تدوین استانداردها و الزاماتی، فارغ از کشور سازنده پهپاد، بهترین راه برای تصمین امنیت اطلاعات پهپاد است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.