کارشناس مسائل سیاسی عراق با اشاره به تلاش های خارجی برای تعویق زمان برگزاری انتخابات این کشور، گفت: آمریکا و انگلیس خواهان تعویق زمان برگزاری انتخابات هستند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سومریه نیوز، «احمد عبدالساده» کارشناس مسائل سیاسی عراق به تلاش های خارجی برای تعویق زمان برگزاری انتخابات پارلمانی در این کشور واکنش نشان داد.
بر اساس این گزارش، این کارشناس عراقی در این زمینه تصریح کرد: بهانه «پلاسخارت» نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد برای به تاخیر افتادن انتخابات عراق، اوضاع امنیتی شکننده این کشور است.
این کارشناس عراقی در ادامه افزود: بهانه نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در واقع بخشی از طرح آمریکایی ها و انگلیسی ها است که تلاش می کنند تا انتخابات پارلمانی به تاخیر بیفتد. در این طرح برای ایجاد نا امنی در عراق تلاش می شود.
پیشتر دولت عراق اعلام کرده بود که انتخابات پارلمانی در تاریخ ۶ ژوئن (۱۶ خردادماه) برگزار می‌شود. با این حال، مقامات عراقی موعد تعیین شده برای برگزاری انتخابات را به تعویق انداخته و آن را به روز ۱۰ اکتبر (۱۸ مهرماه) موکول کردند.
هر چند که اخبار ضد و نقیضی پیرامون احتمال تعویق مجدد زمان برگزاری انتخابات پارلمانی در عراق شنیده می‌شود اما تاکنون هیچ‌گونه خبر رسمی پیرامون این مسأله شنیده نشده است. افزایش گمانه‌زنی‌ها پیرامون تعویق قریب‌الوقوع زمان برگزاری انتخابات پارلمانی عراق واکنش‌های زیادی را در صحنه سیاسی این کشور به دنبال داشته است.
بسیاری از شخصیت‌های سیاسی عراق به این مسأله واکنش نشان داده و اعلام کرده‌اند که تحت هیچ شرایطی زیر بار تعویق زمان برگزاری انتخابات نخواهند رفت. در همین راستا، شیخ عبد الامیر التعیبان نماینده پارلمان عراق تصریح کرد: هرگونه تعویق زمان برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام عراق به مثابه کودتا علیه اراده مردمی در این کشور است.
وی همچنین گفت: برخی گروه‌های صاحب نفوذ در ساختار دولت به دنبال این هستند تا برای مدت طولانی‌تری در پست‌های تصمیم گیری کشور حضور داشته باشند. به همین دلیل آنها برای تعویق زمان برگزاری انتخابات تلاش می‌کنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari