یک نماینده پارلمان عراق در سخنانی با تأکید بر لزوم برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام این کشور، گفت: فرصتی برای تأخیر در زمان برگزاری انتخابات وجود ندارد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، «ستار الجابری» نماینده پارلمان عراق سخنانی را در خصوص موعد برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در این کشور مطرح کرد.
بر اساس این گزارش، وی با تأکید بر لزوم برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام این کشور، گفت: فرصتی برای تأخیر در زمان برگزاری انتخابات وجود ندارد. این نماینده پارلمان عراق افزود: انتخابات خواسته مردم، مرجعیت و سیاستمداران عراقی است.
الجابری در ادامه سخنان خود یادآور شد: تنها راهی که می‌توان به وسیله آن از بحران‌های کنونی در عراق عبور کرد، برگزاری انتخابات پارلمانی است. پیشتر دولت عراق اعلام کرده بود که انتخابات پارلمانی در تاریخ ۶ ژوئن (۱۶ خردادماه) برگزار می‌شود. با این حال، مقامات عراقی موعد تعیین شده برای برگزاری انتخابات را به تعویق انداخته و آن را به روز ۱۰ اکتبر (۱۸ مهرماه) موکول کردند.
هر چند که اخبار ضد و نقیضی پیرامون احتمال تعویق مجدد زمان برگزاری انتخابات پارلمانی در عراق شنیده می‌شود اما تاکنون هیچ‌گونه خبر رسمی پیرامون این مسأله شنیده نشده است. افزایش گمانه‌زنی‌ها پیرامون تعویق قریب‌الوقوع زمان برگزاری انتخابات پارلمانی عراق واکنش‌های زیادی را در صحنه سیاسی این کشور به دنبال داشته است.
بسیاری از شخصیت‌های سیاسی عراق به این مسأله واکنش نشان داده و اعلام کرده‌اند که تحت هیچ شرایطی زیر بار تعویق زمان برگزاری انتخابات نخواهند رفت. در همین راستا، شیخ عبد الامیر التعیبان نماینده پارلمان عراق تصریح کرد: هرگونه تعویق زمان برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام عراق به مثابه کودتا علیه اراده مردمی در این کشور است.
وی همچنین گفت: برخی گروه‌های صاحب نفوذ در ساختار دولت به دنبال این هستند تا برای مدت طولانی‌تری در پست‌های تصمیم گیری کشور حضور داشته باشند. به همین دلیل آنها برای تعویق زمان برگزاری انتخابات تلاش می‌کنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari