سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق با اشاره به طرح راهبردی جدید برای غافلگیری عناصر داعش در استان کرکوک، گفت: گروه‌های تروریستی با فشار سنگینی در شمال صلاح الدین و شمال دیالی مواجه هستند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الفرات نیوز، فرماندهی عملیات مشترک عراق از طرح راهبردی جدید برای غافلگیری عناصر داعش در استان کرکوک خبر داد.
تحسین الخفاجی، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق گفت: گروه‌های تروریستی با فشار سنگینی در شمال صلاح الدین و شمال دیالی مواجه هستند.
وی اعلام کرد: عناصر گروه تروریستی داعش به سمت جنوب غرب کرکوک عقب‌نشینی کردند؛ منطقه‌ای که دربردارنده بیش از ۱۳ دره از جمله دره الخناجر، الزیتون و دیگر دره‌هاست اما ما با نصب کمین‌های متعدد توانستیم به حضور داعش در برخی از دره‌ها از جمله دره الشای و الزیتون پایان دهیم.
الخفاجی افزود: اما در دیگر دره‌ها، عناصر داعشی توانستند مواضع، خاکریزها، گودال‌ها و مخفیگاه‌های زیرزمینی برای خود حفر کنند و در آنجا با ساخت بمب‌ها به اقدامات تروریستی از جمله حملات به دکل‌های برقی دست بزنند.
سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق در پایان گفت: با تغییر طرح راهبردی و نگرش فرماندهی عملیات مشترک در کرکوک و نصب کمین‌های متعدد و انجام عملیات با استفاده از اطلاعات امنیتی توانستیم عناصر داعش را غافلگیر کنیم و نتایج خیره‌کننده‌ای به دست آوریم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari