درگیری‌ها در قندهار واقع در جنوب افغانستان باعث آوارگی حدود ۲۲ هزار خانواده از ساکنان آن شده و تعدادی از مردم نیز در مرکز این ولایت اسکان داده شده اند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک مقام مسئول در وزارت امور مهاجران افغانستان اعلام کرد که درگیری‌ها در ولایت قندهار در جنوب افغانستان باعث آوارگی حدود ۲۲ هزار خانواده در این منطقه شده است.
در همین ارتباط، «دوست محمد دریاب»، مدیر بخش آوارگان ولایت قندهار اعلام کرد: همه آوارگان از مناطق ناامن در حومه غربی‏، شمالی و جنوبی قندهار به مناطق امن‌تر در مرکز شهر پناه آورده و در آنجا به صورت موقت سکنی گزیده اند.
به گفته این مقام افغان، دولت توانسته فقط ۴ اردوگاه برای پذیرش آوارگان در شهر ایجاد کند، هرچند همزمان تجار این کشور نیز برای تهیه مواد غذایی آوارگان در حال کمک رسانی هستند.
گفته شده جمعیت ۲۲ هزار خانواده آواره حدود ۱۵۰ هزار نفر است و بر اساس برآورد دفتر ملی آمار افغانستان، هر خانواده به طور متوسط شامل ۷ نفر است.
این مقام افغان در عین حال درباره پیشروی گروه طالبان اعلام کرد که سهل انگاری برخی نیروهای امنیتی راه را برای طالبان باز کرد و به آن‌ها امکان داد تا در این حد نزدیک شوند و به همین دلیل مقامات منطقه‌ای در حال سازماندهی دوباره نیروهای امنیتی هستند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari