فرمانده مقر تروریست های سنتکام در منطقه تأکید «تا زمانی که حملات و پیشروی طالبان ادامه داشته باشد، حملات هوایی ارتش آمریکا نیز در خاک افغانستان ادامه خواهد یافت».
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، «ژنرال کنث مک کنزی» فرمانده مقر تروریست‌های آمریکایی سنتکام در سخنانی تأکید کرد تا زمانی که حملات طالبان ادامه داشته باشد، تهاجم هوایی ارتش آمریکا در خاک افغانستان نیز ادامه دار خواهد بود.
به گفته ژنرال مک کنزی، قندهار هنوز سقوط نکرده است و نیروهای نظامی افغانستان نیز همچنان از این شهر در برابر فشار طالبان دفاع می‌کنند.
وی در پایان گفت که «طی روزهای آینده دولت افغانستان در معرض آزمایش سختی قرار خواهد گرفت؛ اما این به معنی پیروزی و سیطره حتمی طالبان بر افغانستان نیست».
گفتنی است که به تازگی خبرگزاری فرانسه به نقل از یک مقام مسئول در وزارت امور مهاجران افغانستان گزارش داده بود که درگیری‌ها در ولایت قندهار در جنوب افغانستان باعث آوارگی حدود ۲۲ هزار خانواده در این منطقه شده است.
در همین ارتباط، «دوست محمد دریاب»، مدیر بخش آوارگان ولایت قندهار اعلام کرد: همه آوارگان از مناطق ناامن در حومه غربی‏، شمالی و جنوبی قندهار به مناطق امن‌تر در مرکز شهر پناه آورده و در آنجا به صورت موقت سکنی گزیده‌اند.
به گفته این مقام افغان، دولت توانسته فقط ۴ اردوگاه برای پذیرش آوارگان در شهر ایجاد کند، هرچند همزمان تجار این کشور نیز برای تهیه مواد غذایی آوارگان در حال کمک رسانی هستند.
گفته شده جمعیت ۲۲ هزار خانواده آواره حدود ۱۵۰ هزار نفر است و بر اساس برآورد دفتر ملی آمار افغانستان، هر خانواده به طور متوسط شامل ۷ نفر است.
این مقام افغان در عین حال درباره پیشروی گروه طالبان اعلام کرد که سهل انگاری برخی نیروهای امنیتی راه را برای طالبان باز کرد و به آن‌ها امکان داد تا در این حد نزدیک شوند و به همین دلیل مقامات منطقه‌ای در حال سازماندهی دوباره نیروهای امنیتی هستند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari