کمیته دفاعی مجلس عوام انگلیس اعلام کرده، قریب به ۵۸ درصد از زنان در خدمت ارتش این کشور رفتارهای قلدرمآبانه،آزار جنسی یا تبعیض را تجربه کرده اند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک،‌ بر اساس داده‌های جدید مشخص شد که شش زن از هر ۱۰ زن در خدمت ارتش انگلیس آزار جنسی را که متحمل می‌شوند، گزارش نمی‌دهند.
بر اساس این گزارش با عنوان “زنان در نیروهای مسلح: از خدمت تا زندگی شهروندی” اکثر پرسنل زن در ارتش گفته اند که آزار جنسی، تبعیض و تحمل رفتارهای قلدرمآبانه فقط به خاطر جنسیت آنها رخ داده اما جنسیت، نژاد، مذهب و دیگر شاخصه‌ها نیز باعث سوءاستفاده و آزار جنسی نیز بوده‌اند.
این گزارش که بر اساس شهادت پرنسل زن در نیروهای وظیفه انگلیس به دست آمده همچنین ناکارآمدی و قصور وزارت دفاع درباره تحقیقات کامل و مناسب درباره این رویدادها و حتی اختصاص یونیفورم با سایز مناسب به زنان و تجهیزات را افشا کرد به طوریکه ۷۷ درصد از شرکت کنندگان گفتند که از بابت یونیفورم‌هایشان ناراضی هستند.
در ادامه این گزارش همچنین آمده است: زنان ارتش انگلیس به احتمال زیاد تجربیات شخصی خود را درباره آزار و رفتار هدفمند جنسی گزارش می‌دهند. ۹۳ درصد شامل اظهارات ناخوشایند درباره ظاهرشان یا فعالیت‌های جنسی و بدنی (۳۴ درصد زن در مقابل ۲۱ درصد مرد)، دست‌درازی یا لمس ناخوشایند بدنی (۱۳ درصد زن در مقابل سه درصد مرد)، لمس جنسی بدون اجازه (هفت درصد زن در مقابل سه درصد مرد)، آزار جنسی (دو درصد زن در مقابل یک درصد مرد) و تجاوز جنسی (یک درصد زن در مقابل صفر درصد مرد) می‌شود.
کمیته دفاعی مجلس عوام انگلیس از وزارت دفاع این کشور خواسته تا اقدامات مقتضی را در واکنش به این گزارش انجام دهد که شامل حذف شکایت‌ها با مضامین جنسی از سلسله فرماندهی‌های نظامی و رسته‌های ارتش و رسیدگی به این پرونده‌ها در دادگاه های مدنی، اصلاحات و متمم لایحه نیروهای دفاعی ۲۰۲۱ برای حفظ یک بازه زمانی شش هفته‌ای درخواست تجدیدنظر شکایت، ایجاد یک اداره دفاعی مرکزی برای ارائه یک سیستم گزارش و تحقیق درباره آزار و اذیت جنسی و به رسمیت شناختن آثار زیان‌بار و ضربه‌های جنسی در ارتش می شود.
این کمیته همچنین به وزارت دفاع انگلیس تاکید کرده تا نیازهای مورد نیاز و ویژه زنان در ارتش را در زمنیه سیاست‌های سلامت مدنظر قرار داده و داده‌های بیشتری را درباره این مساله منتشر کند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari