رئیس جمهوری فرانسه و نخست وزیر ژاپن بار دیگر بر همکاری عمیق تر امنیتی به عنوان بخشی از اقدامات برای به رسمیت شناختن یک منطقه آزاد و باز هند-پاسیفیک در مواجهه با ساخت و سازهای نظامی چین و ادعاهای قلمرویی این کشور در منطقه تاکید کردند.
ه گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری کیودو، یوشیهیده سوگا،‌ نخست وزیر ژاپن و امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در نشستی مشترک پس از دیدار در توکیو بر همکاری دفاعی مشترک برای مقابله با چین تاکید کردند و بار دیگر بر ضرورت انجام اقدامات مفید و سودمند برای تضمین دسترسی به واکسن کووید۱۹ در سراسر جهان اصرار ورزیدند.
سوگا و ماکرون در این دیدار همچنین توافق کردند که توکیو تجربیاتش را درباره میزبانی ایمن بازی‌های المپیک به فرانسه منتقل کند تا این کشور هم بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۲۴ را با آن تجربیات برگزار کند.
دو طرف همچنین بازی‌های المپیک و پارا المپیک توکیو را مظهر وحدت جهانی برای شکست کرونا ویروس دانستند.
ماکرون و سوگا همچنین موافقت کردند تا مفاهیم بازی‌های توکیو مانند همزیستی هماهنگ، پایداری و دسترسی را به کمیته سازماندهی بازی‌های پاریس به اشتراک بگذارند.
این دو همچنین وعده دادند که به همکاری مداوم در مواجهه با گرمای جهانی در مذاکرات تغییرات جوی سازمان ملل بپردازند که قرار است ۳۱ اکتبر تا ۱۲ نوامبر در گلاسکو، اسکاتلند برگزار شود.
انتهای پیام‌

source

توسط jahankhabari