سفیر روسیه در دمشق از کشورهای خارجی و سازمان های فعال در زمینه حقوق بشر درخواست کرد تا از تلاش های دولت سوریه در زمینه بازسازی این کشور حمایت کنند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «الکساندر یفیموف» سفیر روسیه در دمشق طی سخنانی از کشورهای خارجی و سازمان های فعال در زمینه حقوق بشر درخواست کرد تا از تلاش های دولت سوریه در زمینه بازسازی این کشور و بازگرداندن شهروندان پناهنده سوری در دیگر کشورها به خانه های خود حمایت کنند.
بر اساس این گزارش، «الکساندر یفیموف» که این سخنان را در جریان برگزاری ستادهای همکاری مشترک روسیه و سوریه مطرح می کرد، گفت که مسکو از اقدامات سوریه در راستای از بین بردن کامل تروریسم و پایان دادن به حضور غیرقانونی نیروهای خارجی در خاک این کشور و همچنین بازسازی ویرانی های ناشی از جنگ حمایت می کند.
وی اضافه کرد: همانطور که می دانید، روسیه نقش بسزایی در انجام وظایف مذکور دارد.… ما از همه بازیگران خارجی می خواهیم که در این اقدام خطیر، از ما حمایت کنند.
این دیپلمات روس افزود: ما می دانیم که تعدادی از دولت های خارجی و همچنین نمایندگان جامعه بشردوست بین المللی، تا حدودی همین احساس را دارند.
وی همچنین تاکید کرد: ما به طور طبیعی در مسیر همکاری سیاسی نزدیک با دمشق را دنبال می‌کنیم که دفاع از حاکمیت، وحدت ملی و تمامیت ارضی و همچنین حق سوری‌ها در تعیین آینده کشور خود است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari