ارتش روسیه در اطلاعیه‌ای از انهدام چند فروند راکت شلیک شده به سمت حومه دمشق، پایتخت سوریه خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، ارتش روسیه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که سامانه پدافندی سوریه چند فروند راکت شلیک شده به سمت حومه دمشق، پایتخت این کشور را سرنگون کرده است.
دریاسالار «وادیم کولیت» معاون مرکز روسی «آشتی طرف‌های متخاصم در سوریه» روز یکشنبه اعلام کرد که سامانه‌های پدافند هوایی سوریه تمام موشک‌های شلیک شده توسط جنگنده‌های «اف -۱۶» اسرائیلی را در مواضعی در منطقه سیده زینب در جنوب دمشق هدف قرار داده و منهدم کردند.
این در حالی است که بامداد پنج شنبه گذشته نیز سامانه‌های پدافند هوایی «Buk-M2E» ساخت روسیه تمام راکت‌های پرتاب شده به سمت مواضعی در استان «حمص» سوریه را سرنگون کرد.
همچنین برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که ارتش اسرائیل با نقض حریم هوایی لبنان، خاک سوریه را هدف حمله هوایی قرار می‌دهد.
خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) ارتش رژیم صهیونیستی را عامل این حمله‌ها معرفی می‌کند؛ اتهامی که ارتش رژیم اشغالگر نه آن را می‌پذیرد و نه رد می‌کند.
با آنکه مقامات رژیم صهیونیستی از اظهارنظر درباره گزارش رسانه‌های خارجی خودداری می‌کنند، دسامبر گذشته «آویو کوخاوی» فرمانده ارتش رژیم صهیونیستی اقرار کرد که این رژیم علیه خاک سوریه دست به حمله‌های ب سیاری زده است که بنا به ادعای وی، هدف این حملات مقابله با «برپایی سنگرهای ایران» در خاک سوریه است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari