شبکه تلویزیونی طلوع در خبری فوری از سقوط شهرستان ناری در ولایت کنر افغانستان به دست طالبان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه تلویزیونی طلوع هم اکنون در خبری فوری اعلام کرد که شهرستان ناری در ولایت کنر افغانستان به دست طالبان سقوط کرده است.
بر اساس اعلام این شبکه تلویزیونی، این رویداد امروز یکشنبه و در پی درگیری شدید میان دوطرف روی داده است.
تا کنون وزارت دفاع افغانستان در این باره بیانیه ای صادر نکرده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با خروج نظامیان آمریکا و ناتو از افغانستان، طالبان پیشرفت هایی در تسخیر مناطق مختلف این کشور داشته است که همین امر دستاویزی برای مقامات آمریکایی جهت خطرناک جلوه دادن عواقب خروج شان از افغانستان شده است و به طور ضمنی مدعی شده اند که نیروهای امنیتی افغانستان توانایی جلوگیری از پیشرفت های زمینی طالبان را ندارند. گل سر سبد این ادعاها آنجایی است که جامعه اطلاعاتی آمریکا می گوید که تنها ظرف ۶ تا ۱۲ ماه بعد از تکمیل فرایند خروج آمریکا از افغانستان، این احتمال که دولت کابل سقوط کند؛ وجود خواهد داشت.
تمامی سناریوهای اشغالگران تروریست آمریکایی در حالی است که سخنگوی طالبان افغانستان، برنامه ریزی این گروه برای حمله به کابل پایتخت این کشور را تکذیب کرده است.
سخنگوی طالبان در این باره گفت: ما تصمیمی برای انحصار قدرت نداریم، زیرا هر دولتی که در گذشته برای تحقق چنین هدفی تلاش کرده، موفق نشده است و ما نمی‌خواهیم این معادله شکست خورده را تکرار کنیم.
مذاکرات بین الافغانی در تهران و دوحه بین طالبان و دولت افغانستان نشانگر روند مثبت تعامل بین طرفین در افغانستان بوده و ادامه روند این مذاکرات تا روی کار آمدن دولتی جدید که مورد توافق همه طرف ها در افغانستان باشد بهترین گزینه موجود است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari