پادشاه اردن هاشمی ادعا کرد که در جنگ اخیر میان نوارغزه و ارتش رژیم صهیونیستی، هیچ طرفی پیروز از میدان خارج نشد!
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، پادشاه اردن هاشمی در گفتگو با شبکه خبری سی ان ان آمریکا مدعی شد که در جنگ اخیر میان نوار غزه و ارتش تا بن دندان مسلح رژیم صهیونیستی هیچ طرفی پیروز از میدان خارج نشده است.
ملک عبدالله پادشاه اردن در ادامه افزود: «وقوع هرگونه جنگ احتمالی میان غزه و تل آویو این بار یک خرابی بزرگ به بار خواهد آورد؛ به همین منظور می‌بایست برای احیاسازی دوباره مذاکرات فلسطینی-اسراییلی و دستیابی به راه حل دو دولتی که تنها چاره کار است، تلاش کرد».
عبدالله دوم همچنین به آخرین مذاکراتش با «جو بایدن» رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا اشاره کرد و ادامه داد: «گفتگوهایی را با جو بایدن درباره اوضاع منطقه از جمله خطر وقوع قحطی و گرسنگی در لبنان انجام داده‌ام».
او در بخش دیگری از سخنانش به اوضاع داخلی اردن اشاره و بیان کرد: «برخی از جمله امیر حمزه طی مدت گذشته تلاش کرده‌اند تا به طرز اسفباری علیه مردم اردن توطئه کنند. این قضیه علی رغم تلاش‌های خارجی در نطفه خفه شد و با آن به مثابه یک مشکل داخلی برخورد می‌شود».
پادشاه اردن در پایان درباره روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورهای عربی و تلاش تمامی طرف‌ها برای ایجاد ثبات در منطقه گفت: «شاهد آن هستیم که امارات متحده عربی سعی در ایجاد تعامل با ایران دارد تا تنش‌ها کاهش یابد؛ علاوه بر این، کویت هم همین مسیر را در پیش گرفته و سلطنت عمان نیز همواره با ایران در ارتباط بوده است. این در حالی است که به تازگی شاهد مذاکراتی میان ایران و عربستان سعودی بوده‌ایم».
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari