رئیس‌جمهوری تونس امروز،‌ دوشنبه دستور تعطیلی فعالیت اداره‌های مرکزی، منافع خارجی و گروه‌های محلی و موسسات دولتی در تونس را به مدت دو روز صادر کرد.
به گزارش ایسنا،‌ به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم،‌ قیس سعید، رئیس‌جمهوری تونس طی حکمی اعلام کرد، فعالیت ادارات مرکزی،‌ منافع خارجی،‌ گروه‌های داخلی و موسسات عمومی دولتی برای دو روز از روز سه‌شنبه تعطیل می‌شوند و امکان تمدید این تعطیلی با حکم ریاست‌جمهوری وجود دارد.
طبق بیانیه ریاست‌جمهوری این کشور، این دستور ریاست‌جمهوری هر وزیر مربوطه یا رئیس گروه‌های محلی را مجاز می‌کند تعدادی نیروی کمکی را به صورت حضوری و دورکاری موظف به خدمت کنند. همچنین ساختارهای اداری که خدمات اداری آنلاین ارائه می‌کنند می‌توانند به خدمات خود ادامه دهند و رئیس اصلی هر ساختار اداری می‌تواند در برخی خدمات اداری دیگر یا انجام برخی تدابیر دورکاری به خصوص از طریق ارتباطات الکترونیکی مجوز فعالیت را صادر کند.
ریاست‌جمهوری تونس تصریح کرد: این تصمیم نیروهای امنیتی داخلی و نظامیان و دستیاران و کارمندان موسسات بهداشتی و کارمندان بخش آموزش و کودکان و آموزش عالی را تحت دستور عمل خاص مستثنی‌می‌کند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari