رئیس جمهوری مکزیک گفت، بایدن باید درباره تحریم کوبا در بحبوحه بزرگترین ناآرامی‌ها در این کشور حوزه کارائیب تصمیم گیری کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهوری مکزیک گفت، رای گیری کشورها در مجمع عمومی سازمان ملل برای پایان تحریم‌ها علیه کوبا کافی نیست و باید در این باره تصمیمی جدی گرفته شود چون اکثریت کشورهای جهان مخالف چنین تحریمی هستند.
وی ادامه داد: واقعا قابل درک نیست که در چنین برهه‌ای، آمریکا بخواهد یک کشور مستقل را با یک محاصره مورد مجازات قرار دهد. فکر می‌کنم جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا باید درباره این تحریم‌ها یک تصمیم جدی بگیرد. این یک درخواست محترمانه و نه از سوی مداخله است. ما باید سیاس را از مسائل انسانی متمایز بدانیم.
رئیس جمهوری مکزیک همچنین ادامه داد، برای خانواده‌های کوبایی باید محدودیت‌های کمتری برای انتقال پول از کسانی که در ایالات متحده یا هر کشور دیگری زندگی می‌کنند، اتخاذ شود. وقتی این پول برای دولت نیست چطور می‌توان آن را بلوکه کرد؟
انتقال پول به کوبا حدود دو تا سه میلیارد دلار در سال است و به سومین منبع دلاری پس از خدمات صنعتی و گردشگری تبدیل شده است.
انتقال پول به کوبا در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ و سیاست‌های محدود کننده او با کندی همراه شد.
لوپز اوبرادور همچنین گفت، تحریم‌های آمریکا باعث این اعتراضات در کوبا شده چون این کشور از زمان فروپاشی شوروی در دهه ۹۰ میلادی با بدترین بحران اقتصادی خود روبرو شده است؛ دولت هاوانا اما این اعتراضات را به گردن ضد انقلاب‌های مورد حمایت مالی واشنگتن انداخته است.
قرار است مکزیک با کشتی‌های باربری مواد غذایی و دارویی شامل سرنگ، کپسول‌های اکسیژن و ماسک به کوبا ارسال کند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari