فلسطینیان ساکن «رام الله» در کرانه باختری بار دیگر در اعتراض به قتل «نزار بنات» فعال فلسطینی پس از بازداشت توسط تشکیلات خودگردان فلسطین، دست به برگزاری تظاهرات زدند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، صدها فلسطینی بار دیگر در شهر «رام الله» واقع در کرانه باختری دست به برگزاری تظاهرات علیه تشکیلات خودگردان فلسطین زدند.
بر اساس این گزارش، این تظاهرات در اعتراض به قتل «نزار بنات» فعال فلسطینی پس از بازداشت توسط دستگاه امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین، برگزار شد. تظاهرات کنندگان با سر دادن شعارهایی ضمن محکوم کردن جنایات سرویس‌های امنیتی تشکیلات خودگردان، خواستار مجازات عاملان ترور بنات شدند.
چندی پیش مأموران تشکیلات خودگردان فلسطین ضمن یورش به خانه نزار بنات به شدت او را مورد ضرب و شتم قرار داده و سپس بازداشت کردند. چند ساعت بعد استانداری الخلیل از مرگ این فعال فلسطینی خبر داد. با این حال، تاکنون جسد او به خانواده اش تحویل داده نشده است.
مرگ این فعال فلسطینی پس از بازداشت توسط تشکیلات خودگردان اعتراضات گسترده‌ای به دنبال داشت. جنبش مقاومت اسلامی حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد: نزار بنات توسط تشکیلات خودگردان ترور شده است. از مردم فلسطین می‌خواهیم حضور گسترده‌ای در مراسم تشییع پیکر او داشته باشند.
جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در بیانیه‌ای ربوده شدن فعال فلسطینی را به شدت محکوم کرد و تشکیلات خودگردان را عامل مرگ مشکوک او دانست. عبدالباری عطوان، تحلیلگر برجسته مسائل جهان عرب نیز اعلام کرد که رژیم صهیونیستی با همکاری تشکیلات خودگردان در مرگ نزار بنات دست داشته است.
گفتنی است، «نزار بنات» منتقد سرسخت تشکیلات خودگردان فلسطین و نامزد فهرست «الحریه و الکرامه» در انتخابات پارلمانی بود و چندی پیش از اتحادیه اروپا خواسته بود تا کمک مالی به تشکیلات خودگردان را به دلیل به تعویق انداختن انتخابات، قطع کند. نزار بنات گفته بود: تشکیلات خودگردان برای منافع خود حاضر است همه چیز از جمله منافع ملی را بفروشد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari