بر اساس اعلام وبگاه کنگره آمریکا (هیل)، از ۱۷ تا ۲۳ جولای جاری حداقل ۹۱۵ مورد حمله مسلحانه در آمریکا صورت گرفته که منجر به مرگ دستکم ۴۳۰ نفر شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، وبگاه کنگره آمریکا (هیل) گزارشی از «بایگانی خشونت با اسلحه در آمریکا» در رابطه با افزایش حوادث خشونت‌بار در این کشور را منتشر کرد.
بر اساس این داده‌ها، از ۱۷ تا ۲۳ جولای جاری حداقل ۹۱۵ مورد حمله مسلحانه در آمریکا صورت گرفته که منجر به مرگ دستکم ۴۳۰ نفر شده است.
از سوی دیگر در این حملات یک هزار و ۷ نفر نیز مجروح شده‌اند.
بیشترین موارد خشونت با اسلحه به ترتیب در ایالات ایلینوی (۱۰۹)، تگزاس (۶۳)، پنسیلوانیا (۵۹) و کالیفرنیا (۵۲) رخ داده است.
همچنین در سال ۲۰۲۱ بیش از ۱۳ هزار و ۵۰۰ مورد خودکشی با سلاح گرم در آمریکا صورت گرفته است.
از ابتدای امسال بیش از ۲۴ هزار نفر از جمله ۸۰۰ شهروند زیر ۱۸ سال و ۱۷۴ نوجوان زیر ۱۲ سال، در خشونت مسلحانه در آمریکا جان خود را از دست داده‌اند.
این رقم در سال ۲۰۲۰ میلادی ۴۳ هزار نفر بود و امسال به بالاترین سطح در ۲۰ سال اخیر رسیده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، در حالی که روزانه خبرهای متعددی در خصوص تیراندازی در آمریکا و آمار بالای جان باختگان در این حوادث منتشر می‌شود، لابی قدرتمند سلاح اجازه نمی‌دهد که قانونی در خصوص اعمال محدودیت بر حمل سلاح در این کشور تصویب شود.
در دسترس بودن سلاح گرم در آمریکا و فروش انواع مختلف آن در فروشگاه‌ها سبب شده تا اغلب مردم اسلحه شخصی در اختیار داشته باشند و به همین علت آمار قتل و کشتار در این کشور با استفاده از سلاح گرم بسیار بالا است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari