نمایندگان کنگره آمریکا در جریان بررسی و کار کمیته تحقیق درباره شورش کنگره دچار اختلاف شده اند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل اسپوتنیک، اختلافات در کنگره آمریکا در جریان بررسی پرونده شورش در حادثه حمله سال گذشته به ساختمان کنگره بالا گرفته است.
در همین ارتباط نیز «مک کارتی»، رهبر اقلیت جمهوری خواه در مجلس نمایندگان آمریکا به همراه هم حزبی‌های خود کمیته ویژه بررسی شورش کنگره را مورد انتقاد قرار داد و گزارش‌های این کمیته را ساختگی عنوان کرد.
حمله نمایندگان جمهوری خواه کنگره به کمیته تحقیق پیرامون شورش اخیر پیش از ارائه گزارش رسمی از سوی این کمیته صورت گرفته است.
این در حالی است که پیشتر «نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان دو عضو کمیته تحقیق شورش را که از افراد نزدیک به ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا بودند، از این کمیته حذف کرده بود.
در واکنش به این اقدام پلوسی، رئیس جمهوری خواهان کنگره نیز رئیس مجلس نمایندگان را به سوءاستفاده از قدرت متهم کرد و دیگر جمهوری خواهان نیز خواستار کناره گیری پلوسی از کرسی ریاست مجلس نمایندگان شده اند.
جمهوری خواهان در واکنش به حذف نمایندگان این حزب از کمیته تحقیق شورش کنگره، این کمیته را به سیاسی کاری متهم کرده و خواستار حضور در کمیته تحقیق شده اند، هرچند درخواست آنها تاکنون رد شده است.
در دی ماه سال گذشته و همزمان با تحویل قدرت ریاست جمهوری در آمریکا، حمله به کنگره این کشور توسط شورشیان هوادار دونالد ترامپ در کانون توجهات جهانی قرار گرفت.
براساس گزارش‌ها، این حمله یک آشوب بی‌سابقه از لحاظ خشونت و حمله به نمادهای پوشالی دموکراسی در آمریکا بود و از زمان آتش زدن کنگره در سال ۱۸۱۴ میلادی توسط بریتانیایی‌ها سابقه نداشته است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari