یک دادگاه کانادایی از انتشار یک سند کلیسای کاتولیک که در آن ادعای ارائه ۲۵ میلیون دلار غرامت "غیرنقدی" از سوی کلیسا به بازماندگان بومی مدارس شبانه روزی مطرح شده، خودداری کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، بر اساس گزارش سی.بی.سی نیوز، “بابی کامرون” از فدراسیون ملتهای بومی مستقل که بومیان کانادا را نمایندگی می‌کند اظهار کرد، این عدم وجود شفافیت از سوی کلیسای کاتولیک و هم اکنون از سوی دادگاه‌ها غلط است.
بر اساس گزارش سی.بی.سی نیوز کامرون اظهار کرد: این اطلاعات جزو اموال بازماندگان بومیان کانادا و نوادگان آنها است. او گفت: این برای من درکش سخت است که چرا دادگاه کوئینز بنچ از انتشار این سند خودداری می‌کند. آنها چه چیزی را دارند پنهان می‌کنند؟ ما از این موش و گربه بازی خسته و منزجر شده‌ایم.
سی.بی.سی نیوز به یک نامه مارتل پاپسکول، قاضی ارشد دادگاه کوئینز بنچ ساسکاچوان کانادا اشاره کرده که گفته، دادگاه “نقش نظارتی در قبال اسناد دادگاهی دارد”.
پاپسکول با گفتن اینکه دادگاه دارد از رویه مناسب پیروی می‌کند، عنوان کرد: دادگاه رویه‌های خود را تغییر نخواهد داد و در فرآیندهایش شتاب نخواهد کرد یا مسئولیتهای بنیادین در قبال برآورده کردن ضرب‌الاجل شما را نادیده نمی‌گیرد.
این شبکه به نقل از مایو موران، رئیس سابق دانشکده حقوق دانشگاه تورنتو گزارش کرد که “افشای کامل و فوری با توجه به اکتشافات اخیر بیش از ۱۰۰۰ گور بی نام و نشان در نزدیکی مکانهای مدارس شبانه روزی در چند نقطه کانادا حتی مهمتر می‌شود”.
موران که به عنوان رئیس کمیته مستقل غرامت در توافق ۲۰۰۵ حل و فصل مساله مدارس شبانه روزی بومیان گفت: ما لازم است هر کار ممکن را انجام دهیم تا به بازماندگان اطلاعاتی را شایسته‌اش هستند، بدهیم. این کار را بکنید. این کار را سریع بکنید. وضع را برای افرادی که تا کنون رنج زیادی دیده‌اند دردناکتر نکنید.
بر اساس گزارش سی.بی.سی نیوز، کلیسای کاتولیک سه قول را با ارزش مجموعا ۷۹ میلیون دلار به بازماندگان داده است.
این شبکه گزارش کرد: این کلیسا اول با پرداخت ۲۹ میلیون دلار پول نقد موافقت کرد. به نظر میرسد اکثر آن پرداخت شده و کلیسا در سال ۲۰۱۵ یک حکم دادگاهی دریافت کرد مبنی براینکه باید تنها ۱.۲ میلیون دلار از آنچه باقی مانده را پرداخت کند. دوم کلیسا قبول کرده نهایت تلاشش را برای جذب ۲۵ میلیون دلار اعتبار انجام دهد. کمتر از چهار میلیون دلار از آن به بازماندگان پرداخت شد.

سی.بی.سی نیوز اضافه کرد: سوم کلیسای کاتولیک اجازه یافت ۲۵ میلیون دلار نهایی را به عنوان خدمات غیرنقدی ادعا کند. این توافق عنوان کرد که این خدمات باید مستقیما به بازماندگان و نوادگان آنها سود برساند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari