نخست‌وزیر مکلف لبنان در کاخ بعبدا اظهار کرد: میشل عون را در جریان جزئیات رایزنی‌های پارلمانی غیرالزام‌آور امروز سه‌شنبه خود با فراکسیون‌های پارلمانی و اعضای مستقل پارلمان قرار دادم.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، نجیب میقاتی، نخست‌وزیر مکلف لبنان بعد از دیدار با میشل عون، رئیس‌جمهوری لبنان در کاخ بعبدا گفت: ما درباره جزئیات این دیدارها صحبت کردیم و دیدگاه‌های ما بسیار به هم نزدیک هستند. در روزهای آینده نشست‌های پی در پی خواهیم داشت و برای تبادل نظر با جناب رئیس‌جمهوری مدام به کاخ بعبدا در رفت‌وآمد خواهم بود.
او بر اهمیت تشکیل دولت در اسرع وقت تاکید کرد و گفت: به اذن خدا به زودی دولت خواهیم داشت.
نخست‌وزیر مکلف همچنین بعد از پایان رایزنی‌های پارلمانی الزام آور اشاره کرد: امروز به نظرات نمایندگان و دیدگاه‌های آینده‌نگرانه‌شان گوش دادم همه فراکسیون‌ها و نمایندگان بر سر تسریع در تشکیل دولت جدید اجماع نظر دارند. امیدوارم نقش غایب دولت بازگردد. وجود کشور و دولت باعث اطمینان خاطر شهروندان است تا احساس کنند مسؤولی هست که ناظر بر وضعیت آنها به خصوص در این شرایط سختی است که حقوق اولیه‌شان جزو خواسته‌های بحق شهروندان است، اولویت آنها داشتن برق، سوخت،‌ دارو، تکه نان و زندگی عزتمندانه است. این چیزی است که اگر به اذن خدا دولت را تشکیل دهیم برای آن تلاش خواهیم کرد. 
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari