رؤسای مجلس کشورهای ترکیه، جمهوری آذربایجان و پاکستان امروز در شهر باکو نشست سه جانبه ای را برگزار کرده و بیانیه مشترکی را نیز امضاء کردند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، نخستین نشست سه جانبه رؤسای مجلس کشورهای ترکیه، جمهوری آذربایجان و پاکستان امروز سه شنبه در باکو برگزار شد.
در این نشست که به میزبانی صاحبه غفاراوا، رئیس مجلس جمهوری آذربایجان برگزار شد، مصطفی شن‌توپ و اسد قیصر رؤسای پارلمان ترکیه و پاکستان حضور داشتند.
رؤسای مجلس سه کشور پس از سخنرانی در صحن مجلس جمهوری آذربایجان بیانیه مشترکی را نیز امضا کردند.
مصطفی شن‌توپ رئیس مجلس ترکیه ضمن ابراز خرسندی از حضور در باکو گفت: روابط دیرینه ترکیه و (جمهوری) آذربایجان را می‌توان بر مبنای دوستی و برادری تعریف کرد.
وی در ادامه تاکید کرد: امیدواریم نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان که پس از انتخابات ۲۰ ژوئن مجدداً انتخاب شد، اجرای اسنادی که امضا کرده را تسریع ببخشد. بار دیگر عرض می‌کنم که در صورت صمیمیت در اجرای این اقدام، ما نیز متقابلاً رفتار خواهیم کرد.
رئیس پارلمان جمهوری آذربایجان نیز در سخنان خود اعلام کرد: حمایت پاکستان و ترکیه از کشورمان در جنگ (قره باغ) برای همیشه در ذهن و قلب ما باقی خواهد ماند.
اسد قیصر رئیس مجلس پاکستان نیز در سخنان خود گفت: مایه خرسندی است که پرچم (جمهوری) آذربایجان، پاکستان و ترکیه در کنار هم به اهتزاز درمی‌آیند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari