بر اساس یک نظرسنجی با وجود آنکه بسیاری از حامیان جمهوریخواهان نسبت به آینده این حزب نگران هستند، اکثر جمهوریخواهان خواستار آن هستند که دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا دست کم مقداری نفوذ بر مسیر حزبشان داشته باشد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، یک نظرسنجی جدید انجام شده از سوی آسوشیتدپرس و مرکز پژوهش امور عمومی NORC نگرانی گسترده در میان جمهوریخواهان درخصوص همه چیز از مسیر کشور تا وضعیت دموکراسی و به ویژه جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا را ثبت کرد.
تنها ۱۵ درصد عملکرد جو بایدن در شغلش را تایید کردند و ۶۶ درصد همچنان می‌گویند که این دموکرات به طور نامشروع انتخاب شده است، دروغی تداوم یافته از سوی ترامپ که نشان دهنده تسلط مداوم او بر رای دهندگان حامی حزب جمهوریخواه است.
بر اساس این نظرسنجی، جمهوریخواهان نگرانی‌های زیادی نسبت به حزب خودشان دارند. کمتر از نیمی از جمهوریخواهان معادل ۴۱ درصد می‌گویند به آینده حزب جمهوریخواه خوش‌بین هستند. تنها ۱۳ درصد می‌گویند که به آن “خیلی” خوشبین هستند. و یک سوم معادل ۳۳ درصد می‌گویند که به آن بدبین هستند.
رهبران جمهوریخواهان در حالی که حزبشان تعداد کمی کرسی با کسب اکثریت در مجلس نمایندگان و سنا فاصله دارد، امیدوار هستند در انتخابات میاندوره‌ای سال آینده میلادی در آستانه کسب مجدد کنترل کنگره قرار گیرند. اما یافته‌ها درباره خوش بینی نصفه و نیمه حزب میتواند هشدار زودهنگامی درباره افت اشتیاق در میان رای دهندگان جمهوریخواه به ویژه بدون حضور ترامپ در برگه رای، بعد از کمک‌های او به تقویت کاندیداهای کرسی‌های کنگره در سال ۲۰۲۰ باشد.
رهبران جمهوریخواه بخش عمده سال جاری میلادی را صرف تلاش برای برانگیختن رای دهندگان کرده و به نگرانی‌ها درباره تورم اشاره کرده و به دامن زدن به جنگهای فرهنگی بر سر مسائلی شامل مهاجرات، تئوری‌های توطئه مربوط به انتخابات و تئوری نژادی انتقادی، یک چارچوب آکادمیک بررسی کننده تاریخ از دریچه نژادپرستی پرداخته‌اند.
این نظرسنجی همچنین نشان میدهد که ترامپ همچنان یک چهره مسلط در حزب است. با وجود آنکه اکثر روسای جمهور سابق عادت به خارج شدن از توجهات بعد از ترک ریاست جمهوری داشته‌اند، ترامپ به اعمال قدرتش، برپایی تجمعات، حمایت کردنها و جلب توجه به بازگشت با یک نامزدی در سال ۲۰۲۴ پرداخته است.
در حالی که ۶۰ درصد از کلیت عموم مردم نظر نامطلوبی به ترامپ دارند، ۷۶ درصد از جمهوریخواهان دیدگاه مثبتی درباره او دارند. و اکثرا خواستار آن هستند که ببینند او دست کم سطحی از نفوذ را بر حزب جمهوریخواه در ضمن حرکت به سمت جلو حفظ می‌کند.
تقریبا نیمی از جمهوریخواهان معادل ۴۷ درصد می‌گویند که ترامپ باید نفوذ “فراوان” بر آینده حزب اعمال کند و میزان ۳۴ درصد دیگر می‌گویند او باید نفوذ “کمی” داشته باشد و تنها ۸ درصد می‌گویند که ترامپ نباید اصلا نفوذی داشته باشد.
این نظرسنجی در ارتباط با انتخابات ۲۰۲۰ نیز نشان داد که ۶۲ درصد از جمهوریخواهان می‌گویند که این “شدیدا” یا “خیلی” مهم است که تحقیقات درباره انتخابات ادامه یابد با وجود اینکه سند و مدرک محکمی در حمایت از ادعاهای ترامپ درباره وقوع تقلب گسترده در انتخابات بروز پیدا نکرده و چندین قاضی از جمله چند نفر از منصوب شده‌ها توسط او، مقامهای انتخاباتی ایالتی و دادستان کل دولت خودش ادعاهای او را رد کرده‌اند.
تنها ۳۸ درصد می‌گویند این “شدیدا” یا “خیلی” مهم است که تحقیقات درباره رخدادهای ششم ژانویه، زمانی که گروهی از حامیان ترامپ به طرزی خشونت آمیز به ساختمان کنگره حمله کردند، ادامه یابد.
همچون دموکراتها تعداد کمی از جمهوریخواهان معادل تنها ۱۰ درصد می‌گویند دموکراسی امروز در کشور آمریکا “شدیدا” یا “خیلی” خوب کارکرد دارد. اما جمهوریخواهان در این مورد نسبت به دموکراتها نظر منفی‌تری داشته‌اند؛ ۶۳ درصد از جمهوریخواهان می‌گویند که دموکراسی به خوبی کارکرد ندارد. تنها ۱۷ درصد می‌گویند که فکر می کنند کشور در مسیر درستی حرکت می‌کند.
میچ مک کانل، رهبر اقلیت سنای آمریکا با دو دستگی در حزبش نسبت به خودش روبرو است. از هر ۱۰ جمهوریخواه تنها چهار نفر نسبت به او نظر مثبت دارد؛ کوین مک کارتی، رهبر اقلیت مجلس نمایندگان در میان جمهوریخواهان بیشتر محبوب است تا نامحبوب هر چند حدود نیمی از آنها می‌گویند به میزان کافی درباره او برای تعیین نظر مطلع نیستند.
انتهای پیام 

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.