حدود ۱۰۰۰ سرباز روسی در تمرینات سه جانبه در تاجیکستان در نزدیکی مرز با افغانستان شرکت خواهند کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، براساس بیانیه منطقه نظامی مرکزی روسیه، حدود ۱۰۰۰ سرباز روس در تمرین تاکتیکی بیش از ۱.۵ هزار سرباز از سه جانبه نیروهای نظامی ازبکستان و تاجیکستان که از پنج تا ۱۰ اوت در جنوب تاجیکستان برگزار می‌شود، شرکت خواهند کرد.  
این تمرینات در محل تمرین موسوم به “حرب-میدان” در جنوب تاجیکستان در سه مرحله برگزار می‌شود.
این دفتر افزود: این سه مرحله شامل آماده سازی نیروهای سه کشور برای انجام عملیات مشترک (فرضی) با هدف نابودی گروه‌های تروریستی است که از مرزهای یکی از این سه کشور عبور کرده‌اند.
طبق بیانیه مذکور، در مرحله اول، سربازان، آماده سازی عملیات مشترک توسط نیروهای مسلح روسیه، ازبکستان و تاجیکستان را برای از بین بردن باندهای تروریستی انجام خواهند داد. در مرحله دوم، وظایف مشترک برای از بین بردن گروه‌های تروریستی انجام خواهد شد. در مرحله نهایی، هنگام عبور از مرزهای دولتی، نابودی گروه‌های تروریستی رادیکال به نمایش گذاشته می‌شود. در تمام مراحل رزمایش، فرماندهان زیر نظر واحد و ستاد رهبری، اقدامات تاکتیکی را با استفاده از مجتمع‌های شناسایی انجام می‌دهند.
این بیانیه توضیح می‌دهد: هدف اصلی این رزمایش ارتقای مهارت‌های عملی در از بین بردن باندهای تروریستی هنگام تلاش برای عبور از مرزهای دولتی است. همچنین این نیروها در زمینه هماهنگی بین فرماندهان نظامی در مدیریت عملیات و توسعه مهارت‌های رزمی و بالا بردن روحیه و تحمل روانی و جسمی نظامیان در شرایط آب‌وهوایی گرم و ناهمواری‌های کوهستانی آموزش خواهند دید.
در ۲۱ ژوئیه در پی حمله مستمر طالبان در افغانستان که از ماه مه آغاز شده بود روسیه حضور خود در پایگاه نظامی‌اش در تاجیکستان را تقویت کرد.
در ۲۴ ژوئیه سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه و شیرعلی میرزا، همتای تاجیکستانی در تماس تلفنی هماهنگی تلاش‌های دو کشور برای پاسخ‌گویی به تهدیدات ناشی از تنش‌های روز افزون در افغانستان را بررسی کردند. 
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari