سخنگوی کرملین امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد که دولت روسیه تحولات عراق را در پی خروج نیروهای آمریکایی از این کشور رصد می‌کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین همچنین تاکید کرد که روسیه نمی‌خواهد شاهد باشد که یک قلمروی دیگر در منطقه به ورطه بی ثباتی سقوط می‌کند.
وی به خبرنگاران گفت:‌ قطعا این اوضاع نیازمند توجه ویژه است. اوضاع در عراق کمی متفاوت است چون بسیاری از مستشاران به اصطلاح نظامی می‌خواهند در عراق بمانند و به کارشان در این کشور ادامه دهند. بنابراین ما اوضاع را رصد می‌کنیم.
سخنگوی کرملین با اشاره به بی ثبات احتمالی در پی خروج نیروهای آمریکایی از عراق همانند افغانستان تاکید کرد که اوضاع در عراق و افغانستان کاملا متفاوت است.
وی در پاسخ به این سوال که آیا ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه از تصمیم برای خروج نیروهای آمریکایی از عراق همانند افغانستان استقبال می‌کند، گفت:‌ معتقدم که ما نباید این دو را یکی بدانیم.
پسکوف ادامه داد: ما به ادامه قراردادها و توسعه روابط با دولت عراق تمایل داریم.
در پایان چهارمین دور مذاکرات استراتژیک میان عراق و ایالات متحده، دو طرف توافق کردند همه نیروهای جنگی آمریکا تا پایان سال ۲۰۲۱ از عراق خارج شوند و تنها مستشاران نظامی بمانند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.