وزیر خارجه سوریه با اشاره به رویکرد خصمانه کشورهای غربی درقبال «دمشق» گفت: کشورهای غربی با دروغ‌پراکنی مانع از بازگشت آوارگان سوری می‌شوند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، «فیصل المقداد» وزیر خارجه سوریه از رویکرد خصمانه کشورهای غربی در قبال «دمشق» به شدت انتقاد کرد. وی گفت: ما به همراه روسیه تلاش زیادی کرده ایم تا مقدمات بازگشت آوارگان سوری به اراضی خود را فراهم آوریم.
بر اساس این گزارش، المقداد تصریح کرد: علیرغم تمامی تلاش‌هایی که صورت گرفته است، اما کشورهای غربی از طریق دروغ پراکنی و تبلیغات دروغین برای جلوگیری از بازگشت آوارگان سوری به خاک خود تلاش می‌کنند.
چند روز پیش نیز المقداد گفته بود: موضوع بازگشت آوارگان سوری به کشورشان همچنان با سیاسی کاری شدید و فشار شدید کشورهای غربی روبرو است. وی افزود: فشارهای غربی با هدف کارشکنی در بازگشت بیشتر آوارگان به سوریه است. آنها به دنبال تحقق خواسته‌های سیاسی هستند که با منشور سازمان ملل در تضاد است.
وزیر خارجه سوریه گفت: برخی سازمان‌های بین‌المللی در تشویق سوری‌ها به عدم بازگشت به ویژه از طریق گمراه کردن اوضاع در داخل سوریه، نقش دارند. المقداد تاکید کرد: دولت سوریه تلاش زیادی برای تسهیل در بازگشت آوارگان انجام داده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari