رئیس‌جمهور آمریکا در دیدار با «سوتلانا تیخانوفسکایا» سرکرده مخالفان دولت مینسک با طرح ادعایی مداخله جویانه مدعی شد: آمریکا در کنار مردم بلاروس است!
به گزارش خبرگزاری مهر، جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در پیامی توییتری از دیدار دوجانبه خود با «سوتلانا تیخانوفسکایا» (Sviatlana Tsikhanouskaya) نامزد شکست خورده انتخابات ریاست جمهوری بلاروس خبر داد.
رئیس‌جمهور آمریکا با طرح ادعایی مداخله جویانه در این باره نوشت: افتخاری بود که با سوتلانا تیخانوفسکایا در کاخ سفید دیدار کنم. ایالات متحده در تلاش برای رسیدن به دموکراسی و حقوق بشر جهانشمول، در کنار مردم بلاروس ایستاده است!
گفتنی است که «سوتلانا تیخانوفسکایا» پس از شکست در انتخابات ریاست جمهوری بلاروس از کشورش به لیتوانی متواری شد و به عنوان سرکرده مخالفان دولت بلاروس فعالیت هایی را علیه دولت مینسک به راه انداخت.
به گزارش خبرگزاری مهر، پس از انتخابات ریاست جمهوری که در تاریخ ۹ آگوست سال گذشته (۱۸ شهریور ماه ۱۳۹۹) در بلاروس برگزار شد و در نتیجه آن «الکساندر لوکاشنکو» با کسب بیش از ۸۰ درصد آراء برای ششمین بار به پیروزی رسید، اعتراضات مخالفان غرب گرا در این کشور آغاز شد و اروپا و آمریکا در اقداماتی مداخله جویانه از معترضان حمایت کردند.
«رشد نورگالیف» (Rashid Nurgaliyev) معاون شورای امنیت روسیه دوشنبه هفته جاری اعلام کرد که هرگونه دخالت در امور داخلی بلاروس غیرقابل قبول است.
معاون شورای امنیت روسیه در این باره ادامه داد: با نظر گرفتن اوضاع پیچیده اجتماعی و سیاسی در بلاروس، تلاش‌های خارج از این کشور برای دخالت در امور داخلی بلاروس را غیرقابل قبول می‌دانیم. ما از هر روش ممکن از مردم بلاروس، که روسیه نزدیکترین روابط را با آنها ایجاد کرده است، حمایت می‌کنیم. راهبرد به‌روز شده امنیت ملی روسیه، اولویت وظایف تقویت روابط بین مردم روسیه، بلاروس و اوکراین است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.