وزارت خارجه سوریه با اشاره به اینکه دمشق برای اقدامات اخیر تونس احترام کامل قائل است، دخالت ترکیه در امور داخلی تونس را به شدت محکوم کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری المیادین، وزارت خارجه سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد: دمشق برای اقداماتی که تونس به تازگی در چارچوب قانون اساسی‌اش انجام داده، احترام کامل قائل است.
این وزارتخانه در ادامه بیانیه خود ضمن محکومیت شدید دخالت ترکیه در امور داخلی تونس تاکید کرد: سیاست ترکیه تنها از رویکرد افراطی اخوانی که در راستای تخریب کشورها، از بین بردن وحدت ملی آنها و تحمیل برنامه‌های انحرافی و سیاست‌های نابودکننده دیگر کشورها و ملت‌ها تلاش می‌کند، حمایت می‌کند.
در ادامه این بیانیه آمده است: سوریه بر حقانیت ملت‌ها در تعیین سرنوشت‌شان و احترام کامل خود برای اقداماتی که به تازگی تونس در چارچوب قانون اساسی‌اش در پیش گرفته تاکید داشته و اطمینان دارد که دولت مشروع تونس و مردم آن می‌توانند حرکت به سوی آینده‌ای را آغاز کنند که تونسی‌ها خودشان بدون دخالت هیچ حاکمیت سرکش تروریستی آن را تعیین کنند.
پیشتر وزارت خارجه ترکیه ضمن ابراز نگرانی خود از تعلیق فعالیت پارلمان تونس، ابراز امیدواری کرده بود که هر چه سریعتر حاکمیت مشروعیت و دموکرات در تونس دوباره برقرار شود.
این وزارتخانه با اشاره به روابط تاریخی مستحکم دو کشور ترکیه و تونس، تاکید کرده بود که آنکار به حمایت خود از تونس ادامه خواهد داد.
قیس سعید، رئیس جمهوری تونس پس از نشستی فوق‌العاده با فرماندهان نظامی و امنیتی این کشور تعلیق ۳۰ روزه فعالیت‌های پارلمان و برکناری هشام المشیشی، نخست وزیر این کشور را اعلام کرده بود.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari