رئیس‌جمهوری مصر در جریان استقبال از فرمانده ارتش لبنان از نقش ارتش این کشور در حفظ امنیت و ثبات گفت.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهوری مصر در دیدار با ژوزف عون، فرمانده ارتش لبنان نسبت به تعمیق روابط مستحکم بین مصر و لبنان در سطح ملی و رسمی اظهار مباهات کرد.
بسام راضی، سخنگوی ریاست‌جمهوری مصر تصریح کرد: سیسی از عون در جریان سفرش به مصر در چارچوب مذاکرات با وزیر دفاع و تولیدات جنگی استقبال کرد. سیسی بر اصرار مصر به حفظ امنیت و ثبات لبنان و حفظ منافع ملی آن تاکید کرد.
او همچنین در چارچوب نقش ارتش‌های ملی به عنوان ستون فقرات تضمین‌کننده همبستگی و ثبات کشورها از نقش اساسی ارتش مصر در حفظ ثبات و توازن در لبنان تقدیر کرد.
عون نیز سلام میشل عون، رئیس‌جمهوری لبنان را به سیسی رساند و گفت، لبنان بر تقویت روابط تاریخی مستحکم بین دو کشور و مبتنی بر همبستگی و برادری تاکید دارد.
این مقام لبنانی همچنین تقدیر کشورش از تلاش‌های مصر در حمایت از لبنان در تمام زمینه‌ها در امتداد نقش محوری مصر برای حفظ ثبات در کل منطقه عربی را ابراز داشت.
به گفته سخنگوی ریاست‌جمهوری، این دیدار همچنین شاهد بررسی راه‌های تقویت چارچوب‌های همکاری دوجانبه دو کشور و استفاده از تجریبات مصر در بسیاری‌ از زمینه‌ها بود.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.