یک مقام وزارت اتحاد کره‌جنوبی امروز پنج‌شنبه گفت، سئول در نظر دارد از تماس‌های احیا شده با کره‌شمالی برای رایزنی درباره راه‌های برگزاری مذاکرات مجازی بین دو کره در بحبوحه پاندمی کرونا استفاده کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، چهار خط تماس مستقیم میان دو کره روز سه‌شنبه وصل شد و این تحول پس از ۱۴ ماه قطعی تماس که در ژوئن سال گذشته به دست کره‌شمالی در اعتراض به توزیع اعلامیه‌های ضد پیونگ‌یانگ از جانب کره‌جنوبی بود، رخ داد.
یک مقام وزارت اتحاد کره‌جنوبی گفت: با توجه به شرایط خاص پاندمی کرونا، ما قصد داریم با کره‌شمالی در مورد برگزاری یک کنفرانس مجازی یا راه‌های ایمن برای گفت‌وگوهای حضوری بحث کنیم، به این ترتیب خطوط ارتباطی بین کره‌ای ترمیم‌شده می‌توانند منجر به از سرگیری گفت‌وگوها شوند.
این مقام تاکید کرد که کره‌جنوبی فعلا تصمیمی مبنی بر کمک به کره‌شمالی برای تنظیم و تامین تجهیزات مورد نیاز برای برگزاری این کنفرانس مجازی ندارد. او گفت، دو کره تماس‌های تلفنی معمول خودشان را در ساعت ۹ صبح و ۵ عصر از طریق خط دفتر نمایندگی بین دو کره انجام می‌دهند اما هنوز درباره دستورکار مشخصی صحبت نکرده‌اند.
روز چهارشنبه، دفتر مون جائه-این، رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی، صحت یک گزارش خبری در رابطه با رایزنی دو کره برای برگزاری یک نشست جدید را رد کرد و گفت هیچ بحثی چه درباره تماس حضوری یا مذاکرات مجازی مطرح نشده است.
انتهای پیام  

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.